Naujienų srautas

Kultūra2019.07.07 15:33

Žemyn upe: Paryžiuje – unikalus plaukiojantis gatvės meno centras

Nors Paryžius garsus kultūriniais objektais, tokios meno vietos čia dar nebuvo. Plaukiojantis gatvės meno centras – tai vienos amerikietės menininkės sugalvotas projektas ant Senos upės kranto.

Plaukiojančiu gatvės meno centru vadinamas statinys įkurtas per tris aukštus esančiame stikliniame pastate prie dešinės Senos upės krantinės. Tai amerikiečių menininkės, pasivadinusios Swoon projektas, kuriame puikuosis žymių gatvės menininkų darbai.

O pats meno centras, pasak jo kūrėjų, bus skirtas miesto, gatvės bei grafičių menui pagerbti. Pasak meno centro atstovų, čia bus galima išvysti Benksy, Sheper Fairy, Speedy‘o Grafito ir kitų menininkų darbų.

Pati menininkė Swoon gerai žinoma dėl gatvės meno kūrinių, dalyvavusi ne viename Venecijos bienalės projekte, taip pat pristatys savo darbus. Statinį paruošti užtruko pusę metų. Menininkė kartu su pagalbininkais iš Bruklino tris savaites rengėsi centro atidarymui – rengė parodas, kūrė pastato interjerą.

Tūkstančio kvadratinių metrų teritoriją užimantis statinys, pačių kūrėjų vadinamas tiesiog laivu, suprojektuotas taip, kad jame esantys kūriniai per stiklines sienas matytųsi ir nuo netoliese esančio tilto. O užlipę į viršutinį aukštą galės pasigrožėti banguojančios Senos ir Paryžiaus vaizdais.

Laivas įsikūręs netoli Eifelio bokšto, iš jo gerai matyti Didieji rūmai, kitos Paryžiaus įžymybės. Meno centras ant vandens įsikurs laikinai – iki rugsėjo pabaigos. Jo atstovai įsitikinę, kad lankytojų netrūks. Senos krantinę kasmet aplanko du milijonai žmonių, todėl toko meno centro atstovai įsitikinę, kad tai puiki vieta sudominti ne tik turistus ar miesto svečius, bet ir paryžiečius. Centre bus organizuojamos ir paskaitos meno studentams.

Meno centras oficialiai bus atidarytas ketvirtadienį, jis veiks visomis savaitės dienomis, įėjimas į jį bus nemokamas.

Plačiau – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi