Kultūra

2019.07.01 00:14

Vilnius pasveikino Kanadą – Rotušė nušvito vėliavos spalvomis

LRT.lt 2019.07.01 00:14

Liepos 1-ąją Kanadai švenčiant gimtadienį – 152-ąsias konfederacijos įsteigimo metines – Vilniaus miesto rotušė nušviesta Kanados vėliavos spalvomis, praneša sostinės savivaldybė.

Vilniaus miesto savivaldybė kartu su Lietuvos ambasada Kanadoje originaliai pasveikino viešnagėn atvykusius ir Lietuvoje gyvenančius kanadiečius.

„Labai branginame Kanados ir Lietuvos bendrystę – Kanada visada buvo su mumis, kartu tikėjo mūsų laisve, niekada nepripažino mūsų šalies okupacijos. Kai šiemet minėjome Minaičių deklaracijos 70 metų sukaktį, sulaukėme labai gražaus simbolinio gesto – vasario 16-ąją Lietuvos trispalvės spalvomis buvo apšviesti Niagaros kriokliai. Kanados gimtadienio proga vilniečiai sveikina visus bičiulius Kanadoje ir kanadiečius, gyvenančius ir dirbančius sostinėje, – ant vieno svarbiausių miesto statinių, Rotušės, šiandien šviečia didžiulė Kanados vėliava. Šiandien švenčiame kartu su bičiuliais Kanadoje“, – sveikino sostinės meras Remigijus Šimašius.

Kanada tapo antrąja tėvyne dešimtims tūkstančių lietuvių, pasitraukusių į vakarus dėl Lietuvos sovietinės okupacijos, ir niekada nepripažino Lietuvos prijungimo prie Sovietų Sąjungos. Ir toliau dviejų tautų saitai išlieka stiprūs – Kanada yra ištikima Lietuvos partnerė NATO, Latvijoje dislokuoti kanadiečių kariai užtikrina ir Lietuvos saugumą.

Vienas didžiausių Kanados miestų – Torontas – tapo namais tūkstančiams lietuvių, bėgusių nuo sovietų okupacijos. Mieste yra ir keli lietuviškai pavadinti pastatai, veikia lietuvių centras „Anapilis“, yra lietuviškos Šv. Jono kapinės, įkurtas Lietuvos parkas. Be viso to, ant daugiaaukščio pastato Bloor Street West gatvėje galima įžvelgti ir Gedimino stulpus bei užrašą „Vilnius Manor“ – tai pensionatas, kuriame gyvena ir garbaus amžiaus lietuvių emigrantai. Vilnius ir didžiausias Kanados miestas Torontas oficialiai yra bendradarbiaujantys miestai.

Ar žinojote, kad Kanadoje, Albertos provincijoje, įsikūręs 249 gyventojus turintis Vilnios miestelis. Gyvenvietė įkurta 1907 m., čia daugiausia imigrantų iš Centrinės Europos, o 1920 m. pavadinta Vilnia – Lietuvos sostinės Vilniaus garbei, panašiai kaip ir Vilnas Ontarijo valstijoje.