Kultūra

2015.09.08 13:45

Parodoje „Lengvai“ – paukščių siluetai, moterų figūros, linijų ir dėmių motyvai

LRT.lt2015.09.08 13:45

„Klaipėdos galerijoje“ atidaroma Jūratės Stauskaitės grafikos darbų paroda „Lengvai“. Parodos pavadinimas „Lengvai“ skirtas žiūrovui, tačiau dailininkei – tai ilgo kūrybinio gyvenimo patirtis.

„Klaipėdos galerijoje“ atidaroma Jūratės Stauskaitės grafikos darbų paroda „Lengvai“. Parodos pavadinimas „Lengvai“ skirtas žiūrovui, tačiau dailininkei – tai ilgo kūrybinio gyvenimo patirtis.

J. Stauskaitė meistriškai valdo piešinį. Ji moka žavėtis detalėmis: erdvėje plazdančiais paukščių siluetais, grakščių moterų figūromis, didelį dėmesį kreipdama linijai, piešinio grakštumui, vaizduojamų daiktų medžiagiškumui, rašoma pranešime spaudai.

Menininkės kūryboje vyrauja moterų-paukščių tematika: vaizduojamos būtybės, turinčios moters kūną, paukščio galvą ir sparnus. Figūros laisvos, užfiksuotos judesyje. Darbai labai ekspresionistiški, nors tai nėra itin būdinga grafikos atstovams. Vyrauja linijų ir dėmių motyvai, darbuose gausu simbolių.

Apie save dailininkė sako: „Esu įdomi tuo, kad esu įdomi. Išskirtinė todėl, kad išsiskiriu savo autentišku braižu, kuris apibūdintinas kaip „laisvas“. Laisva ir jaučiuosi. Tiek, kiek tai įmanoma gyvenimo rėmuose. Ir gyvenimą, ir kūrybą mėgstu be rėmų, todėl bandau save įvairiose raiškose ir nepripažįstu būti apibrėžta kokios nors vienos, pavyzdžiui, grafikos, raiška. Kaip žinia – kūrybiškai vartoju ir pedagogiką bei vadovavimą dailės mokyklai. Platybės man  netrukdo susikaupti ties tomis akimirkomis, kuriomis būnu itin pati su savimi“.

Nuo 1971 m. parodose dalyvaujanti dailininkė yra surengusi daugiau nei 20 personalinių parodų Lietuvoje ir užsienyje. Jos kūrinių yra įsigiję: Modernaus meno centras (Vilnius, Lietuva), Nacionalinis meno muziejus (Vilnius, Lietuva); M. K. Čiurlionio muziejus (Kaunas), Modernaus meno muziejus (Ludwiks Museum, Koln, Vokietija), Nacionalinė galerija Prahoje (Čekijos respublika), Modernaus meno muziejus Naujajame Orleane (JAV), Viešoji biblioteka Niujorke (USA), Modernaus meno muziejus Niujorke (JAV).

Parodos atidarymas ir susitikimas su autore įvyks liepos 9 d., ketvirtadienį, 17.30 val. „Klaipėdos galerijos“ filiale, mados ir verslo centre „Herkaus galerija“. Paroda veiks iki rugpjūčio 5 d.