Naujienų srautas

Kultūra2019.06.28 17:35

Pakruojo dvare – įspūdingas gėlių festivalis: lauks ir gigantiškas Martyno Gaubo asilas

Pakruojo dvare iškilo įspūdingos gėlių skulptūros. Pagal Williamo Shakespeare`o pjesę „Vasarvidžio nakties sapnas“ sukurta ekspozicija – pirmoji tokia ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Šiems kūriniams panaudota daugiau nei milijonas žiedų.

Pakruojo dvaro atstovas Justas Piliponis LRT TELEVIZIJAI sako, kad Pakruojo dvare savaitgalį vyksiantis gėlių festivalis – pirmas toks Lietuvoje ir Europoje: „Nieko panašaus nėra. Festivalio idėja kilo pagalvojus apie tai, kad dvaras – vieta, į kurią vasarą atvažiuoja daugybė žmonių, rengiamos vestuvių fotosesijos ir pan. Be to, juk vasara – gėlių žydėjimo metas.“

Pakruojo dvare akį traukia ne tik milžiniškos gėlių kompozicijos, bet ir aštuonių metrų aukščio skulptūros. Viena jų – W. Shakespeare`o pjesės „Vasarvidžio nakties sapnas“ herojus asilas.

Skulptorius Martynas Gaubas teigia, kad tokio dydžio skulptūros jam dar neteko kurti: „Dydis lemia daug ką, taigi išbandymų tikrai buvo. Turiu dirbtuvę, kurios aukštis siekia keturis metrus, bet ten net netilpo asilo koja, niekaip negalėjau jos pastatyti.“

Nors oficialiai festivalis prasidės rytoj, šeštadienį, lankytojai jau šiandien traukia būriais išvysti gėlių festivalio fragmentus.

Bene didžiausias festivalio akcentas – meilės sala. Čia įsimylėjelių lauks kunigas, kuris neoficialiai sutuoks visus norinčiuosius. Spėjama, kad šį savaitgalį veikiausiai čia įvyks daugiausiai sužadėtuvių.

Plačiau – laidos įraše, nuo 13 min.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi