Kultūra

2019.06.28 10:56

Nepaprastai šilti vasaros vakarai Klaipėdoje: drebins sceną, važiuos per Norvegiją, o džiazu – per folklorą

LRT.lt2019.06.28 10:56

Kasmet Klaipėdos koncertų salė kviečia kartu praleisti ilgus ir šiltus vasaros vakarus, pasimėgauti kokybiška muzika jaukioje parko estradoje prie Klaipėdos koncertų salės. Birželio 27–liepos 23 dienomis Vasaros koncertų cikle skambės 10 skirtingų koncertinių programų. 

Rengėjai tikina, kad geriausias būdas atsikvėpti po ilgos dienos – tai įsijausti į magišką muzikos galią gamtos apsuptyje, po atviru dangumi.

Pirmieji Vasaros koncertų cikle sceną drebins svečiai iš Latvijos – profesionalūs perkusininkai, kol kas vienintelis toks savo šalyje mušamųjų instrumentų ansamblis „Perpetuum ritmico“. Imituodami įvairias gamtos stichijas koncerte „Pradžia – būties ištakos“ atlikėjai klausytojus ves į kelionę aplink pasaulį.

Kelionę laiku po meno pasaulį nuo Lietuvos karalių laikų iki XX a. Paryžiaus meno salonų „Laisvų širdžių istorijų“ koncerte pratęs pasaulinį pripažinimą pelniusi solistė Irena Milkevičiūtė, pastaruoju metu pasaulio muzikos elito dėmesį pavergusios operos solistės Asmik Grigorian mama ir mokytoja. Taip pat aktorė, režisierė, poetė ir rašytoja Birutė Mar, pianistė Rūta Mikelaitytė-Kašubienė, garsi mados kūrėja, papuošalų ir drabužių dizainerė Jolanta Talaikytė.

Koncerte „Myliu Paryžių...“ į šį meilės miestą mintimis nukels žinoma folkloro ir džiazo atlikėja klaipėdietė Rasa Serra ir Klaipėdos brass kvintetas.

Vasaros ciklo metu vyks smuikininkų festivalio „Musica in Vivo“ baigiamasis koncertas. Jame su Klaipėdos kameriniu orkestru grieš šio festivalio pedagogės Marianne Piketty iš Prancūzijos, Kristina Kupšienė ir Eglė Urbonaviciūtė-Valutė, gyvenanti Katare.

Muzikos garsais pakeliauti po žalių pievų, aukštų kalnų ir spindinčių ledynų šalį Norvegiją kvies solistai sopranas Ilona Pliavgo, tenoras Andrius Bartkus, pianistė Gražina Zalatorienė ir  smuikininkas Povilas Grigas koncerte „Pasaulio dainų naktis II“. Renginio programoje klausytojai išgirs rinktines norvegų ir lietuvių kompozitorių dainas.

Kino mylėtojams ansamblis „Nepaklusnieji“ pristatys nebyliojo kino ir gyvai atliekamos muzikos programą „Charlie Chaplin: dainos, muzika ir „Cirkas“. Joje klausytojai išgirs įvairiuose filmuose skambėjusias Ch. Chaplino dainas ir pamatys gyvai įgarsinamą nebylųjį filmą „Cirkas“.

„Džiazas po liepomis III“ įtrauks klausytojus į šio muzikos žanro improvizacijas. Programą atliks Klaipėdos choras „Aukuras“, vadovaujamas ir diriguojamas Alfonso Vildžiūno, bei žinomi džiazo meistrai, gyvenantys ir kuriantys Klaipėdoje.

„Folk in Jazz“ projekte skambės šiuolaikiškos Aukštaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos, Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos liaudies dainų aranžuotės. Programos iniciatoriai – smuikininkė Dalia Dėdinskaitė ir violončelininkas Glebas Pyšniakas. Tadas Motiečius kurs instrumentinį pritarimą savo unikaliu tembru, subtilumu ir profesionalumu Lietuvos džiazo scenoje išsiskiriančiai vokalistei Ugnei Bakanauskaitei.

Ypatingo dėmesio sulauks ir mažieji klausytojai. Pirmą kartą Vasaros koncertų cikle įvyks du edukaciniai koncertai „Muzikos namučiai“, skirti 2–6 metų vaikams ir jų tėveliams. Koncertų dalyviais taps visi į jį susirinkusieji: imituojami kasdieniai garsai peraugs į fleitos, kanklių ir perkusijos palydimas daineles, nesudėtingus instrumentinės muzikos kūrinius. Žaismingą nuotaiką kurs vokalistė, fleitininkė Justina Orlovskytė, perkusininkė ir kanklininkė Ingrida Spalinskaitė-Kurienė, režisierė Kotryna Šileikaitė. Edukaciniai renginiai vyks 11 valandą ryto.

„Gražiausias vasaros balades“ klausytojams dovanos Rūta Ščiogolevaitė. Spinduliuojanti charizma, kerinti stipriu, meistriškai valdomu balsu, žavinti artistiškumu ir skoningu repertuaru, atlikėja pelno Lietuvos ir kitų šalių klausytojų simpatijas. Rūta koncertuos su scenos partneriais pianistu Pauliumi Zdanavičiumi ir trimitininku Vytautu Skudu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.