Kultūra

2019.06.27 22:04

25-tą vasarą vyksta Kristupo vasaros festivalis: kuo bus nustebinti kultūros mylėtojai?

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.06.27 22:04

Vilniuje jau 25-tą vasarą vyksta Kristupo vasaros festivalis. Gedimino kalno papėdėje, koncertu ant vandens, festivalį pradėjo Lietuvos kariuomenės orkestras. Muzikos vakarų organizatoriai sako, kad šią vasarą gražiausią pasaulio muziką vilniečiai galės kabinti šaukštais – festivalyje daug nemokamų koncertų, susitikimų, ekskursijų.

Valsai, džiazas, svingas ar samba - Lietuvos kariuomenės orkestras groja ne tik maršus ir tai šįvakar parodė Kristupo vasaros festivalio atidaryme. Pasak dirigento, muzikantai prieš koncertą baiminosi galimo karščio. Tačiau teko gerai prisegti natas, kad nenuneštų vėjas. 

„Toks koncertas, kad mes grotume laive tai bus antras, galima sakyti, kad kol kas retas, bet galima sakyti, jeigu žiūrovams patiks, tai manau, kad rengsime šitą tradiciją“, – sako orkestro kapelmeisteris Egidijus Ališauskas.

Kristupo vasaros festivalis jubiliejinę 25-ąją vasarą papildė naujais ciklais. Vyks „muzikiniai pusryčiai“ Sapiegų parke, „lengvi pirmadieniai“ - Adomo Mickevičiaus bibliotekoje. Čia jauni atlikėjai, pelnę pripažinimą tarptautiniuose konkursuose, rengs nemokamus koncertus. Vienas ryškiausių festivalio vakarų skirtas tenoro Edgaro Montvido dvidešimties metų kūrybinei veiklai paminėti. Šventosios Kotrynos bažnyčioje koncertas vyks liepos 10-ąją. 

Dar vienas jubiliejus festivalyje - Stanislavo Moniuškos dviejų šimtų metų sukaktis. Kelis vakarus koncertai prasidės ekskursija. Organizatoriai sako, kad intriguos S. Moniuškos dainomis ir lankys jo pamėgtas vietas, pavyzdžiui, cukrainę Vilniaus gatvėje, kur valgydavo sausainius.

Panorama. Pasaulinė rinka kaista: kiaulienos pabrangimas prekybos centruose – tik pradžia (su vertimu į gestų k.)
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.