Kultūra

2019.06.25 13:49

Trakuose atidengta atminimo lenta tapytojui Augustinui Savickui

LRT.lt2019.06.25 13:49

Šiemet pažymint Augustino Savicko 100-ąsias gimimo metines, prie dalininko namų Trakuose, kur jis gyveno ir kūrė paskutiniaisiais gyvenimo metais, atidengta atminimo lenta, praneša Kultūros ministerija.

Pasak ceremonijoje dalyvavusio kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko, ši atminimo lenta kartu yra ir gyvenimo džiaugsmą, jo spalvingumą primenantis ženklas.

Legendos. Dailininkas Augustinas Savickas

„Augustinas Savickas nuėjo labai sudėtingą ir įvairų gyvenimo kelią. Ir jo kūryba, ir jo biografija yra vienas didelis daugiaspalvis kūrinys. Jam teko gyventi labai sudėtingais ir sunkiais laikais, tačiau visa savo būtimi ir kūryba jis liudijo gyvenimo spalvingumą ir meno jėgą“, – sakė kultūros ministras.

Tapytojas, menotyrininkas A. Savickas (1919–2012) buvo vienas pirmųjų pokarinės Lietuvos dailininkų savo kūryboje, viešame gyvenime ir pedagoginiame darbe formavęs meninės kalbos modernizavimo kryptis. 

Kūrybos metas. Dailininkas Augustinas Savickas

Šiandien Trakuose taip pat atidaryta Savicko dailės mokyklos plenero ,,Aš myliu Trakus" tapybos darbų paroda.

Pažymint dailininko A. Savicko 100-ąsias gimimo metines, sukurtas filmas „Sujungęs amžius“, skirtas tapytojo asmenybei ir kūrybai. Jubiliejinės parodos rengiamos Dailininkų sąjungos galerijoje, Vilniaus dailės akademijoje, Trakų istorijos muziejuje,  Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre, kitose erdvėse.

Lapkričio 15 d. Nacionalinėje dailės galerijoje bus atidaryta Augustino Savicko 100-osioms gimimo metinėms skirta paroda „Dirbtuvė arba kūrinio gimimas“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt