Naujienų srautas

Kultūra2019.06.26 10:58

Naują plokštelę NIKO įrašė britų muzikos garsenybės Peterio Gabrielio studijoje

Manantys, kad klasikinė muzika yra nuobodi ir nesuprantama, išgirdę Naujų idėjų kamerinį orkestrą NIKO dažniausiai nuomonę pakeičia. Kolektyvas stebina originalumu, drąsa, išskirtine atlikimo kokybe. Muzikantai visus kūrinius atlieka mintinai, netradicinėmis styginių instrumentų grojimo technikomis susiedami populiariąją ir klasikinę muziką.

Savitą muzikos kalbą kuriantis orkestras publikai pristato naują, jau penktąjį, albumą. Jame skamba moderni legendinio kompozitoriaus Antonio Vivaldi „Metų laikų“ interpretacija.

Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO, atliekantis modernią klasikinę muziką, išgarsėjo originaliais pasirodymais. Prieš 13 metų įkurtam orkestrui ne sykį teko griežti garsiuose festivaliuose, koncertuoti didžiausiose pasaulio scenose.

Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO pristato modernią Antonijaus Vivaldžio „Metų laikų“ interpretaciją

Paskutinis pasirodymas JAV Venturos muzikos festivalyje buvo itin sėkmingas, pavyko nustebinti išrankią Kalifornijos publiką. Apie lietuvių talentą pasakojo ir itin didelę auditoriją turinti Amerikos televizija.

Tačiau muzikantai sako, kad nevalia užmigti ant laurų, todėl vos tik grįžę iš kelionės vėl daug repetuoja ir tūkstančius kartų šlifuoja kiekvieną natą.

„Publika mato mus ant scenos, bet nežino, kiek tai darbo reikalauja prieš žengiant į ją… Labai daug įdirbio reikia“, – sako smuikininkė Dalia Simaška.

Pastaruoju metu NIKO daugiausia dėmesio skiria A. Vivaldi „Metų laikams“, tiksliau kompozitoriaus Maxo Richterio kūriniui „Vivaldi Recomposed“. 45 minučių trukmės 12 dalių kompozicija skamba ir ką tik išleistoje plokštelėje.

Orkestro įkūrėjas ir dirigentas Gediminas Gelgotas pasakoja, kad tai nauja legendinio kompozitoriaus kūrinio interpretacija – tarsi naujai perrašytas barokas. Jame – ir bosai, ir šiandieninės harmonijos. Nors ši kūrinio versija pritaikyta šiuolaikiniam klausytojui, ji nenusileidžia originalui.

„Albumai populiarūs, nes muzikantai nori įamžinti kūrybinį kelią. Programoje yra akimirkų, kurias publika nori išsinešti su savimi. Viena tokių – A. Vivaldi „Metų laikai“. Publika labai mėgsta. Per kekvieną koncertą reikalauja“, – sako G. Gelgotas.

Naujausias albumas ypatingas, nes įrašytas Peterio Gabrielio įrašų studijoje Didžiojoje Britanijoje, bendradarbiaujant su „Grammy“ nominuotu garso režisieriumi Viliumi Keru.

„Iš tikrųjų, kalabant apie studijas, jų akustines savybes, mes ieškome geriausios kokybės. Nes norime turėti aukščiausios kokybės įrašą. Lietuviai dar turi kur stiebtis. Mes Lietuvoje neturim pasaulinio lygio studijų“, – G. Gelgotas.

Modernią minimalistinę muziką atliekantis orkestras, Šv. Kotrynos bažnyčioje pristatęs naujausią albumą, sako visą vasarą intensyviai koncertuosiantis. Laukia kelionės į Prancūziją ir Norvegiją. NIKO bus galima išgirsti ir Lietuvos muzikos festivaliuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi