Naujienų srautas

Kultūra2019.06.22 18:52

Iš menininko Petro Repšio namų pavogta kolekcija, kurią jis ketino padovanoti valstybei

Iš Nacionalinės premijos laureato Petro Repšio namų, įtariama, pavogta medalių kolekcija, kurią jis ruošėsi padovanoti valstybei. Jo bičiulis, poetas Kornelijus Platelis sako, kad tai – „vagystė iš mūsų visų“.

Prieš dvejus metus išleistas Petro Repšio medalių ir plakečių katalogas, kuriame aprašyta beveik du šimtai jo darbų. Dalis jų – šiandien dingę, iš dailininko namų, įtariama, pavogta 60 mažosios plastikos kūrinių.

Tarp jų yra ir vienetinių, pavogti medaliai, kurių tiražai ypač maži, todėl jų vertė didesnė. Pasak katalogo autorės, dailes istorikės Giedrės Jankevičiūtės, Petrio Repšio kūrinius galima vertinti kaip senosios, moderniosios ir šiuolaikinės istorijos paminklus, kurie buvo kuriami vietoj  didžiulių nepastatytų istorinių paminklų. Dailininko darbai – iš metalo, tad, menotyrininkės teigimu, turėjo pragyventi mūsų kartą, o baisiausias galintis nutikti dalykas po galimos vagystės – jų sunaikinimas. 

Vertingiausius turimus mažosios plastikos darbus Petras Repšys netrukus planavo perduoti Lietuvos nacionaliniam muziejui, kuris garsėja įspūdinga medalių kolekcija.

„Skaudus, be abejo įvykis, čia aš kaip feisbuke parašiau, kad čia esam visi apvogti. Čia yra mūsų nacionalinis turtas. Juo labiau, kad menininkas norėjo, jau rengės perduoti visus tuos medalius Nacionaliniam muziejui, tai čia tokia vagystė ne tiki iš jo, bet ir mūsų visų“, – sako menininko bičiulis, poetas Kornelijus Platelis.

Tiek poetas, tiek menotyrininkė tikisi, kad meno kūriniai bus surasti ar grąžinti. Jei ne grafikui, tai muziejui – tylomis padėti prie muziejaus durų.

Plačiau – reportaže nuo 4.06 min.

Žinios. Tbilisyje neslūgstant protestams, Vladimiras Putinas „saugos“ rusus: uždraus skrydžius į Sakartvelą
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi