Kultūra

2019.06.21 10:48

Lietuvių kūrėjos žiba pasaulio meno scenose: kompozitorė Žibuoklė Martinaitytė pelnė prestižinį apdovanojimą

LRT.lt2019.06.21 10:48

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas sveikina kompozitorę Žibuoklę Martinaitytę, kuri prestižiniuose muzikos apdovanojimuose „Global Music Awards“ pelnė aukso medalius dviejose kategorijose: geriausio albumo už kompaktinę plokštelę „Prarasto grožio beieškant...“ (In Search of Lost Beauty) ir geriausio kompozitoriaus, skelbia Kultūros ministerija.

„Džiaugiuosi, kad mūsų šalies kūrėjai tampa vis labiau pastebimi pasaulyje, o jų talentas vis dažniau sulaukia prestižinių įvertinimų. Ž. Martinaitytė žavi savo muzikos teatrališkumu, erdvine atmosfera, kuri pakylėja į aukštesnį lygmenį ir leidžia užmiršti laiko pojūtį. Kiekvienu savo kūriniu kompozitorė siekia užduoti egzistenciškai svarbų klausimą ir į jį atsakyti. Kompozitorė savo muzika dovanoja galimybę pažvelgti į savo vidų, savo esmių esmę“, – sako kultūros ministras M. Kvietkauskas.

Ž. Martinaitytės kompaktinį diską 2019 metų kovą 1 dieną išleido JAV įrašų kompanija „Starkland“. Po kelių dienų jis buvo pristatytas Lietuvos konsulate Niujorke. Per pristatymą dvi jo dalis atliko pati kompozitorė (fortepijonu) ir violončelininkas Robertas P. Burkhartas. Muzikos albumą įrašė fortepijoninis trio „FortVio“ – Indrė Baikštytė (fortepijonas), Ingrida Rupaitė-Petrikienė (smuikas), Povilas Jacunskas (violončelė).