Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Koncertuos garsus violončelininkas

BNS 2015.09.08 13:45

Aristokratiška laikysena ir laisva dvasia. Taip galima apibūdinti prancūzų violončelininką Dominique de Williencourt‘ą, rašoma pranešime spaudai.

Aristokratiška laikysena ir laisva dvasia. Taip galima apibūdinti prancūzų violončelininką Dominique de Williencourt‘ą, rašoma pranešime spaudai.

Šis menininkų svajonių mieste Paryžiuje gyvenantis atlikėjas įkvėpimo ieško keliaudamas po Sacharą, Jemeną, Kaukazą, centrinę Aziją, Indiją.

D. de Williencourt‘o klajonės sudomino prancūzų nacionalinę televiziją: klasikos ir džiazo televizijos kanalas „Mezzo“ sukūrė dokumentinį filmą apie Paryžiaus gatvių šurmulį į dykumos tylą iškeitusį menininką.

D. de Williencourt‘as  labai vertinamas gimtinėje – už muzikinius nuopelnus jam įteiktas Prancūzijos valstybinis ordinas. „Rafinuotas, aukštos kultūros virtuozas žavi šilkiniais violončelės tonais ir atlikimo elegancija“, – rašė apie D. de Williencourt‘ą Prancūzijos leidinys „Diapason“.

Šio atlikėjo stilių gludino iškilūs prancūzų violončelės meistrai Andre Navarra ir Philippe‘as Muller‘as, jis tobulinosi ir pas pasaulinio garso violončelininką Mstislavą Rostropovičių. Perteikti iš korifėjų įgytą išmintį kūrėjui padeda puiki 1757 metų Gagliano dirbtuvių violončelė.

D. de Williencourt‘as laukiamas visose pasaulio scenose. Negana to, jis reiškiasi kaip kompozitorius, mat dažnai gastroliuoja su kameriniais orkestrais, o  repertuaro violončelei ir styginiams nėra daug. Taigi artistas siekia užpildyti šią spragą.

„Baroko ir klasicizmo muzikos epochose tik keli kompozitoriai rašė muziką tokiai instrumentų sudėčiai, o juk violončelės ir styginių dialogas suteikia unikalių galimybių tyrinėti instrumentų sąskambius, dinamiką, persipinančias tonacijas“, – aiškino D. de Williencourt‘as.

Jo kaip kompozitoriaus sugebėjimus jau galėjo įvertinti ir lietuvių publika. Rudenį koncertuodamas Vilniuje su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru violončelininkas atliko savo kompoziciją, dedikuotą neįgaliam broliui Anttoine‘ui, kuris žavi atlikėją savo optimizmu.

D. de Williencourt‘o ambicijas kurti muziką palankiai vertina net kompozitoriai. „Aš buvau visiškai įnikęs į aistringą meditaciją. Tai didis menas!“ – pripažino pasiklausęs violončelininko kūrinio François Vercken‘as.

Universalaus virtuozo koncertas Kristupo vasaros festivalyje rengiamas kartu su Prancūzų institutu Lietuvoje.

Koncertą atliks Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras kartu su solistu Dominique de Williencourt, dirigentas Donatas Katkus. Bus atliekama D. Popper, R. Schumann ir kitų autorių muzika.

Renginys vyks liepos 8 d. Piano.lt vasaros terasoje Vilniuje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi