Naujienų srautas

Kultūra2019.06.20 22:15

Nidoje – išskirtinė premjera: ant Parnidžio kopos žiūrovai įtraukiami į veiksmą

Nidoje, ant Parnidžio kopos, – šokio, teksto ir muzikos sintezė: Šeiko šokio teatras smėlynuose kuria spektaklį „Užpustyti“. Jame – smėliu užklotos Neringos istorija ir čia gyvenę žmonės.

Ant Parnidžio kopos Šeiko šokio teatras repetuoja šokio ir istorijos spektaklį „Užpustyti“. Šis teatras dažnai kuria netradicinėse erdvėse, šįkart pasirinkti Kuršių nerijos smėlynai.

„Kai tu atsirandi šitoj erdvėj, kažko per reikia nepridėti ir leisti veikti šitoms stichijoms ir tiesiog labai natūraliai, organiškai įlieti muziką, šokį, tekstą“, – sako režisierė, choreografė Agnija Šeiko.

Išties poetinio teksto yra nemažai: kelionėje atskleidžiami istoriniai faktai apie Neringos gyvenvietes ir čia gyvenusius, tai tarsi laiko mašina, judanti atgal. Pradedama nuo Žano Polio Sartro ir neseniai atsiradusios jam skirtos skulptūros, o baigiama legenda apie Neringos atsiradimą.

Žiūrovai įtraukiami į veiksmą: muziką ir tekstą jie girdi per ausines, belieka sekti aktorius. O šiems – iššūkis šokti išvis be muzikos. Netrūksta improvizacijos, bet visi judesiai – tarsi ramesni, banguojantys kartu su regimomis mariomis, jūra ir plevenami vėjo.

„Labiausiai mistinė tema kažkaip gavosi, ir pats takelis, ir vietovė turi tokį, tas smėlis, ta kopa, čia kažkaip atrodo, daug istorijos paslėpta po kojomis, mes bandom truputį jos prikelti ir sukurti savaip, interpretuoti“, – teigia šokėjas Mantas Černeckas.

Kuršininkų kostiumus kūrė dizainerė Sandra Straukaitė. Ji sako, šis darbas tapo jos meilės išraiška unikaliam gamtovaizdžiui.

„Kartu ir liuteroniško asketizmo, tos spalvos, jos tokios, kaip aš įsivaizduoju, kad buvo būdingos šiam kraštui, ir juoda, ir mėlyna, ir raudona, ir lino tokia spalva, stengiausi išgryninti, ir kad tai atrodytų gražiai smėlyje, gamtoje, ir jie tokie iš tikrųjų – kaip pasimetusios sielos“, – teigia kostiumų dizainerė S. Straukaitė.

Žiūrovai į valandos trukmės istorinę ekskursiją kviečiami penktadienį ir sekmadienį, šis spektaklis – vienas iš visą savaitgalį Neringoje vyksiančio tarptautinio folkloro festivalio „Tek saulužė ant maračių“ renginių.

Plačiau – reportaže nuo 31.36 min.

Panorama. Aurelijus Veryga: ugdymo ir gydymo įstaigų meniu turi atsirasti patiekalai, kuriuos pagamino profesionalūs šefai
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi