Kultūra

2019.06.20 17:53

Nepaisant karščio, nuovargio ir skausmo: 33 valandų trukmės performansas Vilniaus centre

LRT.lt2019.06.20 17:53

Lietuvoje pirmą kartą rodomas net 33 valandas trunkantis performansas „st.One 33“, kurį galima išvysti MO muziejuje. Pasirodymas kviečia apmąstyti žmogaus būties klausimus, sąmoningus ir nesąmoningus veiksmus, santykį su tokia materija kaip akmuo.

33 valandų trukmės performansą atlieka idėjos autorė Goda Žukauskaitė, neseniai apsilankiusi LRT KLASIKOS laidoje „Ryto allegro“. Čia ji pasakojo, kad performanso idėja kilo prieš kelerius metus, atvykus į Amsterdamą studijuoti šokio.

„Ten gavau užduotį sukurti solo pasirodymą, pradėjau galvoti, kas man svarbu ir ką noriu perteikti. Netikėtai susidūriau su akmeniu. Tai buvo įdomus laikas mano gyvenime: aš – išvykusi iš Lietuvos, atkeliavusi į naują šalį, naują universitetą ir kultūrą. Akmuo tapo materija, į kurią įsigriebiau, norėdama atrasti naują šokio esmę“, – pasakoja menininkė.

G. Žukauskaitės tvirtinimu, pradėjusi kurti solo pasirodymą, ji išanalizavo akmenį, kaip materiją: „Galiausiai pristačiau pasirodymą Amsterdame, bet supratau, kad ne viskas dar išsakyta. Kitais metais atvežiau pasirodymą į Lietuvą, pasistengiau, kad jis aprėptų ir daugiau žmonių, pavyzdžiui, videomenininkus.“

Performansas vyksta birželio 20–22 dienomis, nuo 10 iki 22 val. (16–17 val. – budėjimo valanda).

Akimirkos – nuotraukų galerijoje.

Parengė Virginija Sližauskaitė. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt