Kultūra

2019.06.18 11:06

Rašytojas Grigorijus Kanovičius pasitinka garbingą jubiliejų: prisiminkime kūrybos aukštumas

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.06.18 11:06

Rašytojui prozininkui Grigorijui Kanovičiui šiandien sukanka 90 metų. Dramaturgas, scenarijų autorius gimė 1929-aisiais Jonavoje. Prasidėjus Antrajam pasauliniam karui su šeima pasitraukė į Kazachstaną. Po karo grįžo ir apsigyveno Vilniuje. Nuo 93-ųjų rašytojas gyvena Izraelyje.

Paskutinį kartą Lietuvoje lankėsi prieš beveik dešimt metų, neatvyko atsiimti ir 2014 metais jam skirtos Nacionalinės kultūros ir meno premijos.

„Sveikata tokia, kad negaliu keliauti“, – tada apgailestavo rašytojas.

G. Kanovičius yra parašęs daugiau nei dešimt romanų – savotišką sagą – Rytų Europos žydų istoriją nuo 19 amžiaus iki mūsų dienų.

Vilniaus knygų mugė 2014. G.Kanovičius"Rinktiniai raštai"( 5 tomai).

Tai romanų trilogija „Žvakės vėjyje“, dilogija „Kvailių ašaros ir maldos“, romanai „Nusišypsok mums, Viešpatie“ ar paskutinis romanas, kurį parašė būdamas 82-ejų, „Miestelio romansas“.

Legendos. G.Kanovičius

Šiandien Jonavos viešojoje bibliotekoje bus įteikta Grigorijaus Kanovičiaus literatūrinė premija. Ji po mirties paskirta rašytojui Romui Treiniui už romaną „Dziedas“. Apdovanojimas teikiamas trečią kartą, iki šiol jo laureatais yra tapę poetas Kęstutis Navakas ir prozininkas Tomas Kavaliauskas.

Spektaklis. Grigorijus Kanovičius „Nusišypsok mums, viešpatie“ I d.
Spektaklis. Grigorijus Kanovičius „Nusišypsok mums, viešpatie“ II d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.