Kultūra

2019.06.13 12:45

Kaunas siūlo patirti kultūrinį šoką: tereiks išskleisti fantaziją ir mažą atributą

LRT PLIUS laida „Kultūros diena“, LRT.lt2019.06.13 12:45

Nusprendus aplankyti Kauno miesto galerijas, muziejus, kultūros renginius savaitgalio tikrai neužteks. Tuo įsitikinę Kauno kultūros žemėlapio „Kultūrinis šokas“ bei dar keliolikos kitų specializuotų maršrutų rengėjai, kviečiantys į nesibaigiančią kelionę mieste.

Ne vieną kaunietį ar miesto svečią turėtų ištikti šokas sužinojus, kiek mieste išskirtinių vietų ir renginių. O kad visi visur spėtų, pasirodė žemėlapis „Kultūrinis šokas“.

Laidoje „Kultūros diena“ kūrybininkė Kotryna Lingienė teigia girdinti vietinių kauniečių nusiskundimus, esą mieste nėra, kur nueiti: „O mes pamanėme – surašykime viską į vieną vietą ir pažiūrėkime. Taigi surašėme, susidarė daugiau nei 100 objektų, ir iliustratotė Inga Navickaitė ištarė – man yra kultūrinis šokas, kaip reikės viską nupiešti?“

Kauno menininkų namų direktorė Rūta Stepanovaitė sako, kad pirminė maršruto idėja nebuvo šokiruoti. „Bet tai susidėliojo natūraliai, net nesiekiant efekto. Tiesiog atsidarius šį objektų sąrašą Kaune, natūraliai kyla šokas. Tokia būsena aplankė visą komandą“, – pasakoja pašnekovė.

Pasak K. Lingienės, konsultacijos su istorikais, skaitomos knygos, vaikščiojimas Kauno gatvėmis savaime daro įtaką vėliau atsirandantiems maršrutams.

Naująjį kultūros žemėlapį parengė Kauno menininkų namai. I. Navickaitės iliustruotame leidinyje – daugiau nei šimtas miesto ženklų: Kauno pilis, Soboras, Pažaislio vienuolynas, įvairūs muziejai, galerijos, suvenyrų parduotuvės ir kitos vietos. „Kultūrinis šokas“ – vienas iš 17 leidinių, kuriais siekiama sudominti kultūriniu gyvenimu. Rengėjai tikina, kad tie maršrutų – dar ne pabaiga.

Pasirinkus siūlomas maršrutus, savaitgalio neužteks. Tai turininga ir nuotaikinga kelionė iki pat 2022 m., kai Kaunas taps Europos kultūros sostine.

Plačiau – laidos įraše. 

Kultūros diena. Klaipėdoje pristatyta Vlado Balsio paroda „Pusė parodos”
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt