Kultūra

2015.09.08 13:45

Per mugę „Art Vilnius`15“ parduota meno kūrinių už 200 tūkst. eurų

BNS2015.09.08 13:45

Šiemet tarptautinę meno mugę „ArtVilnius`15“ aplankė 18,5 tūkst. lankytojų, parduota apie 100 meno kūrinių už 200 tūkst. eurų, pranešė organizatoriai.

Šiemet tarptautinę meno mugę „ArtVilnius`15“ aplankė 18,5 tūkst. lankytojų, parduota apie 100 meno kūrinių už 200 tūkst. eurų, pranešė organizatoriai.

Kaip teigė „ArtVilnius`15“ vadovė Diana Stomienė, mugėje parduotų kūrinių skaičius bei suma dar nėra galutiniai, dėl daugelio kūrinių derybos vyksta ir pasibaigus renginiui. 

„Mugės patarėjo menui prancūzo Erico Schlosserio pakviesti prancūzų kolekcininkai į Vilnių atskrido privačiu lėktuvu ir įsigijo keletą meno kūrinių“, – pasakojo D. Stomienė.

Pranešime rašoma, kad nemažo pirkėjų dėmesio sulaukė šių metų mugės šalies svečio Ukrainos meno galerijos. Eksponuojamų darbų pardavė ir galerija „ArtCo“ iš Vokietijos, Latvijos dailės akademija, prancūzai „Le point Fort Galerie“, „Karavan gallery“, danai „NB galleri“, italai „Ufofabrik“, „Container gallery“ iš Gruzijos, lenkų „Stalowa“ ir konceptualieji olandai „Eightfold“.

Iš lietuviškų galerijų daugiausiai pirkėjų dėmesio sulaukė Kauno fotografijos galerijos stende eksponuoti fotografo Algimanto Kunčiaus darbai iš ciklo „Palanga“, „Menų tilto“ ekspozicija, „Baroti“ stendas, „Post“ galerijos menininkai. Kūrinių pardavė Kristina Norvilaitė, Klaipėdos galerija, „Aukso pjūvis“ ir „Pylimo“ galerija. Geriausio jaunojo „ArtVilnius‘15“ menininko P. Lincevičiaus tapybos darbų instaliaciją „Namukas laikui/Ryto nebus“ įsigijo Modernaus meno centras.

„ArtVilnius`15“ dalyvavo 55 galerijos iš 15 pasaulio šalių. Mugė truko keturias dienas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.