Kultūra

2019.06.11 11:28

Tarptautinius apdovanojimus pelniusiems kūrėjams – 20 tūkst. eurų premijos: yra papildomų sąlygų

LRT.lt2019.06.11 11:28

Kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko įsakymu patvirtintas Kultūros ministerijos premijų už gautus svarbiausius tarptautinius apdovanojimus kultūros srityje skyrimo ir mokėjimo tvarkos aprašas.

Juo siekiama tinkamai įvertinti kūrėjų indėlį garsinant Lietuvą, rašoma Kultūros ministerijos pranešime. Remiantis šiuo aprašu premijos bus skiriamos asmenims, už savo kūrybą ar kitą kultūrinę veiklą pelniusiems svarbiausius tarptautinius apdovanojimus architektūros, bibliotekininkystės, cirko, dizaino, kino, kultūros paveldo, literatūros, muziejininkystės, muzikos, šokio, teatro, visuomenės informavimo ir vizualiųjų menų srityse.

Pasak kultūros ministro M. Kvietkausko, tokia tvarka buvo reikalinga jau seniai. Tą patvirtina ir aukščiausias Venecijos šiuolaikinio meno bienalės įvertinimas – „Auksinis liūtas“, šiemet atitekęs Lietuvos paviljonui.

„Deja, iki šiol neturėjome tokius aukštus įvertinimus pelniusių menininkų apdovanojimų tvarkos, nors kitose srityse tai yra įprastinė praktika. Mūsų šalies kūrėjai pelno svarbiausius pasaulinius apdovanojimus, todėl labai svarbu, kad būtų įvertinti ir gimtojoje šalyje“, – pabrėžė kultūros ministras M. Kvietkauskas.

Tvarkos apraše pažymima, kad pelnytas tarptautinis apdovanojimas turi būti ne piniginis, reikšmingas pasauliniu mastu, jį gavusio asmens kūryba ar veikla garsintų Lietuvos vardą pasaulyje, o gauti šį apdovanojimą pretenduotų kūrėjai iš ne mažiau kaip 10 skirtingų šalių.

Taip pat numatyta, kad apdovanojimas turi būti skirtas už geriausiai įvertintą kūrybą ar veiklą – pirmosios vietos, pagrindinio prizo laimėjimą, geriausią ar aukščiausią rezultatą, teikiamas ne trumpiau kaip trejus metus bei skatintų asmens karjerą pasauliniu mastu. Be to, tam turi pritarti Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimas.

Premijos dydis – 20 tūkst. eurų. Jeigu apdovanojimą už tą patį kūrinį ar veiklą gavo keli asmenys, premija būtų paskirstoma po lygiai kiekvienam kūrybinės grupės nariui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt