Kultūra

2019.06.10 22:44

Kaune prasidėjo šiuolaikinio cirko festivalis „Cirkuliacija“

Loreta Mačiulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.06.10 22:44

Kaune prasidėjo šiuolaikinio cirko festivalis „Cirkuliacija“. Kasmet vis kitoje miesto vietoje vykstantis renginys šiemet surengtas Dainavos mikrorajone, buvusiuose vaikų namuose „Atžalynas“. Čia laikinai įkurtas ir cirko miestelis.

Pasak festivalio organizatorių, jų tikslas – atkreipti dėmesį į apleistus pastatus, galinčius tapti aktyviai veikiančiais bendruomenių, kultūros centrais, galiausiai skatinti bendruomeniškumą ir kaimynystę.

Žaisdami kūrėjai dar prieš pasirodymą užmezga ryšį su žiūrovais: juokaudami kibina, pasveikina, provokuoja.
Kelios akimirkos ir kosminis laivas kartu su pagrindiniu spektaklio herojumi kosmonautu Jurijumi, bei žiūrovais leidžiasi į netikėtą kelionę.

Menininkai spektaklyje naudoja ypatingą vaizdo technologiją. Kauno publikai savo darbą pristatantis italų kūrėjas jį vadina – himnu lėtumui. Sako taip greitai lekiančiame pasaulyje, norėjosi sustabdyti beprotišką skubėjimą bent valandai ir parodyti, kokie svarbūs maži dalykai.

Festivalio kūrėjai siekia kuo daugiau žmonių supažindinti su šiuolaikiniu cirku ir jo galimybėmis. Be to, sako cirkas puikus būdas skatinti bendruomeniškumą ir kaimynystę.

„Noriu bendrauti su tikrais žmonėms, kurie dažniausiai neina į kultūros renginius, tai mes atvežama aukščiausio lygio kultūrą pas juos, pavyzdžiui, graikų režisierius buvo suorganizavęs spektaklį, kurį buvo galima stebėt tik iš balkonų“, – tikina G. Aleksa.

Specialiai festivaliui, buvusiuose vaikų namuose „Atžalynas“ – įrengtas cirko miestelis.

Festivalio „Cirkuliacija“ organizatorius Aistis Lansbergas sako čia veiks cirko biblioteka, knygų klubas, vyks įvairūs užsiėmimai.

Festivalio programoje dešimtys renginių: spektaklių, koncertų, edukacinių užsiėmimų, diskusijų, kitų, linksmų ar egzistencines problemas narpliojančių pasirodymų.

Pernai festivalis surengtas Šilainiuose, šiemet Dainavos mikrorajone. Renginiai vyks iki birželio 16-osios vakaro.

Plačiau – reportaže (nuo 29.22 min.).

Panorama. Roko Masiulio atsakas LRT tyrimo išvadoms: tai normalus apsivalymo procesas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt