Kultūra

2019.06.07 22:53

Kauno bienalė šiemet – apie vyksmą: prasidėjo geležinkelio stotyje

Loreta Mačiulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.06.07 22:53

Kauno geležinkelio stotyje prasidėjo neįprasta kelionė į vieną didžiausių šiuolaikinio meno renginių – Kauno bienalę. Meno erdve tapo ir viename iš stoties peronų stovintys keturi krovininiai vagonai.

Fotožurnalistas, menininkas Artūras Morozovas čia pristato projektą apie Lietuvos geležinkelių pervažose dirbančius žmones. Nameliai prie pervažų senokai traukė kūrėjo dėmesį. Sako visada buvę įdomu sužinoti kas už tų durų.

Taip traukusios durys atsivėrė ir, fotomenininkas juokauja, sudaužė jo susikurtą stereotipą apie čia dirbančių žmonų kasdienybę – monotonišką, ramią, be streso.

Pervažose dirbančių žmonių istorijas jis fiksavo senu fotoaparatu – išnaudojo 10 juostelių, padaryta 80 kadrų.

„Labai norėjosi kaip ir geležinkelio darbuotojams sulėtėti, susikaupti, nelėkti greitai kaip įprasta man, kaip fotožurnalistui, pasiimti seną nykstančią techniką – fotografines skaidres. Ši technika reikalauja atidumo, kruopštumo nusiraminimo“, – aiškina fotomenininkas.

Šiuolaikinis menas pristatytas ir kitose geležinkelio stoties erdvėse, o visos menininkų idėjos įkvėptos pagrindinės šiųmetės Kauno bienalės temos – kelionių. Bet, pasak atidarymo renginių režisieriaus, tiksliausiai bienalės koncepciją nusako pats pavadinimas – „Po išvykimo | prieš atvykstant“.

„Vietoj to, kad pavadintume tiesiog kelionėmis, paėmėm tą liminalią tarpinę  būseną, kai tu išvykęs iš taško A, bet dar neatvykęs į tašką B, jauti adrenaliną ir nori palaikyti tą adrenaliną mene ir žmonėse, kurie stebi meną“, – LRT TELEVIZIJAI kalba režisierius Gildas Aleksa.

Per beveik keturis mėnesius Kauno bienalėje projektus pristatys 30 šiuolaikinio meno kūrėjų iš viso pasaulio. Renginiai vyks skirtingose miesto erdvėse – muziejuose, stotyse, kelyje Vilnius–Kaunas ir net senosiose Kauno kapinėse. Daugiau kaip dešimt bienalės specialiai Kaunui sukurtų darbų liks mieste.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt