Kultūra

2019.06.06 23:08

Galerijoje „Vartai“ – menininkės Indrės Šerpytytės kūrybos paroda

Galerija „Vartai“ pristato Didžiojoje Britanijoje gyvenančios lietuvių menininkės Indrės Šerpytytės kūrybos parodą, kurioje autorė lietuviškas liaudies juostas perkomponavo į šiuolaikinio meno ekspoziciją.

Vilniaus galerijos Vartai salėse - ryškūs tekstilės paveikslai sukuria apgaulingą perspektyvą. Stovint toliau matyti Indrės Šerpytytės paveikslas, o priėjus arčiau galima įsižiūrėti į senuosius, išaustus baltų raštus. 

Braitono universitete ir Londono Karališkajame meno koledže studijavusi menininkė jau ne pirmą parodą gilinasi į baltiškųjų tradicijų paveldą.

„Pradėjau skaityti, kad jos iš tikrųjų būdavo, kai gimdavo vaikas, kad įrašydavo vaiko gyvenimą, turėdavo daugiau aktualumo, ir kad kiekvienas raštas kažką reiškia, kiekviena spalva, ir galvoju, reikia pasigilinti, o iš tikrųjų tai abstraktas, o abstraktas reiškia apie nieką meno pasaulyje, o čia yra abstraktas, bet su visa įrašyta visa Baltijos šalių pratęsimo kultūra. Susiradau šeimą, kuri tas juostas audžia Lietuvoje, atsiuntė, kokių galima siūlų turėti, kalbėjausi ir išsirinkau spalvas, raštus pagal save. aišku buvo ir eksperimentuojamas procesas, nes nežinai, kaip tos spalvos sueis į juostą ir kaip atrodys“, – sako menininkė.

Menininkė eksperimentuoti pradėjo įsigijusi tautodailininkų iš Baltijos šalių apeiginių juostų. Salėje šalia pirmųjų ciklo kūrinių ir masyvios šiaudinės skulptūros. I. Šerpytytė sako, kad šiuolaikiniai menininkai Lietuvoje palyginti mažai idėjų semiasi iš mūsų tradicinio meno klodų. Sluoksniuodama juostas ant paveikslų porėmių menininkė teigia kurianti abstraktų raštų ritmą, turintį ir konkrečią baltiškų ženklų reikšmę. 

Plačiau - reportaže

Panorama. Šakių rajone nustatytas pirmasis šiais metais afrikinio kiaulių maro židinys