Naujienų srautas

Kultūra2019.06.05 10:34

Filmas „Sengirė“ sustoti neketina – aplankė jau 50 kino festivalį

LRT.lt 2019.06.05 10:34

Savo kelionę pradėjusi IDFA festivalyje Olandijoje, „Sengirė“ vis dar aktyviai keliauja po pasaulinius kino festivalius – nuo artimosios Baltarusijos iki Australijos, Azerbaidžano ar Niujorko. O šį sekmadienį ir trečiadienį Tokijo nacionalinėje mediatekoje įvyko „Sengirės“ premjera Japonijoje.

„Senosios japonų religijos, gyvuojančios greta budizmo – šintoizmo – garbinimo objektas yra gamta bei ją įkūnijančios nematomos gamtos dvasios. Šintoizmo ritualus atlieka net 80 proc. japonų, kurių ryšys su gamta ir šiais, moderniais laikais, išlieka itin gyvas. Todėl japonų žiūrovams suprantamas bei artimas ir filmas „Sengirė“. Tai, kad filmas – be įgarsinimo ar vertimo – taip pat didelis privalumas Rytams, kur vertinama tyla“, – prieš festivaliui prasidedant sakė ambasados ministras patarėjas Algimantas Misevičius.

Režisierius Mindaugas Survila sako, kad filmas kurtas norint parodyti nors mažą dalelę senųjų miškų: „Labai džiaugiamės, kad galimybę pamatyti senuosius lietuviškus miškus turėjo toks gausus būrys žiūrovų ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Esu labai dėkingas Lietuvos ambasadai Japonijoje už galimybę čia atvykti bei daugiau papasakoti apie mūsų girias, jų būklę bei išgirsti japonų refleksijas po filmo.“

„ES filmų dienų“ festivalis Japonijoje „Sengirei“ tapo jubiliejiniu – jau 50-uoju. Japonija – 27 šalis, kurioje rodomas filmas.

„Kiekvienas atvejis, kai savoje šalyje rekordus mušantys filmai yra sėkmingi ir tarptautiniuose vandenyse –  labai džiugus. Tai nenutinka kasdien. „Sengirės“ sėkmė yra svarbus įvykis Lietuvos dokumentinio kino istorijoje. Džiugu, kad žinia apie mūsų šalį sklinda, prie to prisideda ir valstybės parama kinui. Norisi linkėti, kad ir kiti remiami, talentingi autoriniai kūriniai sulauktų panašios sėkmės“, – sako Lietuvos kino centro Filmų sklaidos skyriaus vedėja Dovilė Butnoriūtė.

„Sengirė“ ir toliau tęs kelionę po kitus Japonijos miestus. Artimiausiu metu filmas taip pat bus rodomas Slovėnijos, Rumunijos, Prancūzijos ir kituose festivaliuose.

Nacionalinė „Sengirės“ premjera įvyko 2018 m. kovo 29 d. – tai tapo uždarymo filmu tarptautiniame „Kino pavasario“ filmų festivalyje. Išsyk po to „Sengirė“ sumušė visus Lietuvos rekordus kaip daugiausia žiūrovų pritraukęs dokumentinis filmas Lietuvos istorijoje: daugiau nei 67 tūkst. žmonių atėjo pažiūrėti filmo.

Juosta gavo 2 „Sidabrinės gervės“ apdovanojimus už geriausią operatoriaus darbą (Mindaugas Survila) bei profesinės meistrystės (garso takelis) darbą (Saulius Urbanavičius, Jonas Maksvytis).

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi