Kultūra

2019.06.04 18:27

Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje – daugiau paslaugų ir renginių

Izabelė Pukėnaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.06.04 18:27

Sovietmečiu sandėliu buvusi Švenčiausiosios Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia greitai gali virsti bendruomenei atvira erdve, kurioje pagalbos galėtų sulaukti nuo patyčių, neapykantos, prekybos žmonėmis ar išnaudojimo nukentėję žmonės. Dėl to keturi ministrai pasirašė geros valios memorandumą.

Vyriausias policijos kapelionas Algirdas Toliatas ministrams aprodo Švenčiausiosios Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčią ir siūlo joje organizuoti daugiau veiklų. Baroko šventovę politikai atsimena dar iš sovietmečio, kai ji buvo paversta sandėliu.

Dabar bažnyčioje veikia koplyčia, rengiamos parodos, vyksta filmų peržiūros, bet, pasak A. Toliato, sutvarkius patalpas būtų galima organizuoti daugiau veiklų.

Vidaus reikalų, kultūros, socialinės apsaugos ir darbo bei švietimo, mokslo ir sporto ministrai pasirašė bendradarbiavimo memorandumą. Jame numatyta, kad bažnyčioje veiktų ir bendruomenei skirta erdvė, ir būtų teikiamos įvairios paslaugos.

„Tikrai galėtų labai prisitaikyti prie specialių projektų, kaip vaikų darželis centre bei tie projektai, kur reikalingi toms grupėms, kur VRM daugiau dirba, kaip, pavyzdžiui, prekyba žmonėmis“, – įsitikinęs socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

„Ir Kultūros ministerija, ir švietimo, ir socialinės apsaugos ir darbo ministerija turi tokių veiklų, bet neturi vienijančios erdvės, kurią galima vieningai išnaudoti. Manau, kad ramintojos bažnyčia atitinka tokius lūkesčius“, – teigia Eimutis Misiūnas,
vidaus reikalų ministras.

Švenčiausiosios Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia yra vienintelė vėlyvąjį baroką menanti bažnyčia Vilniuje. Ji turi tik vieną bokštą, o tai laikoma retu to laikotarpio reiškiniu. Sovietmečiu bokšte įrengtos perdangos, kad būtų lengviau sandėliuoti įvairius produktus. 

„Jos erdvė jau yra pakeista taip, kad įgijo kitą pavidalą, kurį galima išnaudoti sujungiant sakralią funkciją, bažnyčios veiklą ir įvairias kitas, edukacines, socialines jaunimo veiklas“, – sako kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.

Iki kada ir kokius konkrečius projektus būtų galima vykdyti, ministrai dar nežino.

Plačiau – reportaže (nuo 19.27 min.).

Žinios. Generalinis prokuroras kreipėsi į Seimą dėl Petro Gražulio neliečiamybės panaikinimo (su vertimu į gestų k.)

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.