Naujienų srautas

Kultūra2019.06.04 14:23

Režisierius Davidas Lynchas bus apdovanotas garbės „Oskaru“

BNS 2019.06.04 14:23

JAV Kino meno ir mokslo akademija apsisprendė, kam šįmet bus įteikti garbės „Oskarai“ už nuopelnus kino pramonei, o vienas laureatų yra garsus kino kūrėjas Davidas Lynchas.

Akademija paskelbė, kad jos valdytojų taryba nubalsavo už tai, kad garbės „Oskarai“ būtų įteikti D. Lynchui, aktoriui Wesui Studi ir režisierei Linai Wertmueller. Be to, apdovanojimas už humanistinę veiklą bus įteiktas aktorei Geenai Davis.

Keturios „Oskarų“ statulėlės bus įteiktos per 11-ąją kasmetinę šių premijų įteikimo ceremoniją spalio 27 dieną, rašoma Akademijos tinklalapyje. 

Garbės „Oskaras“ skiriamas „už ypatingus gyvenimo nuopelnus ir pasiekimus, už išskirtinį indėlį į kino meną ir mokslą arba už ypatingus nuopelnus Akademijai“.   

D. Lynchas – kino režisierius,  scenaristas, muzikantas, dailininkas, fotografas. Jis yra Amerikos nepriklausomo kino atstovas. Kino kūrėjas 1990 metais laimėjo Kanų kino festivalio „Auksinę palmės šakelę“ už savo juostą „Laukinė širdis“, o 2001-aisiais buvo apdovanotas kaip geriausias režisierius už juostą „Malholando kelias“.

2006 metais režisieriui buvo įteiktas Venecijos kino festivalio „Auksinis liūtas“ už indėlį į pasaulio kinematografiją. 

D. Lynchas yra sukūręs dešimt pilnametražių juostų. Kiekvienos iš jų pasirodymas tapo reikšmingu kinematografijos įvykiu. Tarp režisieriaus darbų yra tokie filmai kaip „Drambliažmogis“, „Mėlynas aksomas“, „Tikra istorija“.

Visgi bene labiausiai režisierių išgarsino kultiniu tapęs serialas „Tvin Pyksas“. Du sezonus 1990–1991 metais rodytas mistinis serialas 2017-aisiais, po 26 metų pertraukos, sugrįžo į televizijos ekranus. 

L. Wertmueller – 1926 metais gimusi italų režisierė, savo karjerą pradėjusi kaip kino grando Federico Fellini asistentė. Ji sukūrė per dvi dešimtis filmų, tarp jų „Šįkart pakalbėkime apie vyrus“, „Meilė ir anarchija“, „Paskvalinas. Septynios gražuolės“.

W. Studi – amerikiečių kino aktorius, indėnas čerokis. Jį galima išvysti tokiose Holivudo juostose, kaip „Paskutinis mohikanas“, „Karštis“, „Šokis su vilkais“, „Geronimo: Amerikos legenda“, „Priešai“.

Amerikiečių aktorė G. Davis 1989 metais buvo apdovanota „Oskaru“ už antraplanį vaidmenį juostoje „The Accidental Tourist“. Aktorę taip pat galima išvysti populiarumo sulaukusiuose filmuose „Tutsi“, „Ilgas bučinys nakčiai“, „Telma ir Luiza“. Būtent pastaroji juosta atnešė aktorei pasaulinę šlovę.

   

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi