Kultūra

2019.06.03 15:37

Kauno bienalė su visomis žvaigždėmis kvies pasitikti saulėtekį

LRT.lt2019.06.03 15:37

Birželio 7–9 dienomis, šventinių renginių savaitgalį, Kaune prasideda bene didžiausias šių metų kultūros renginys Lietuvoje – XII Kauno bienalė. Iki pat rudens atvirose miesto erdvėse, muziejuose ir netradicinėse menui vietose įsikurianti bienalės ekspozicija PO IŠVYKIMO | PRIEŠ ATVYKSTANT kvies leistis į kelionę šiuolaikinio meno maršrutais.

Trisdešimties menininkų iš viso pasaulio kūriniai ir instaliacijos šių metų bienalėje tyrinės kelionės temą, kvies susipažinti su Kauno, Lietuvos ir tarptautinėmis patirtimis, neatsiejamomis nuo judėjimo ir pokyčių jausmo.

Parodos eksponatai bus įkurti skirtingose miesto muziejuose ir netradicinėse viešosiose erdvėse – Kauno geležinkelio ir autobusų stotyse bei jų prieigose, specialiai atgabentuose traukinių vagonuose, autostradoje Vilnius-Kaunas ir senosiose Kauno kapinėse.

Daugiau kaip dešimt bienalės kūrinių, sukurtų specialiai Kaunui, liks miesto urbanistinės istorijos dalimi.

Didysis Kauno bienalės atidarymas birželio 7-ąją prasidės Kauno geležinkelio stotyje. Nuo jos specialiai šiam vakarui sukurtas jungtinis menininkų performansas nusidrieks iki pat Kauno paveikslų galerijos.

Birželio 8–9 dienomis Kauno paveikslų galerijoje, Kauno menininkų namuose ir Vytauto Didžiojo karo muziejuje vyks performansų programa.

Kauno bienalės atidarymo savaitgalį bus pristatyti menininkės iš Argentinos Amalios Picos darbas „A ∩ B ∩ C (Line)“, Jasminos Cibic (Slovėnija) performansas „Klimato kaita“, italės kūrėjos Francescos Grilli kūrinys „Užmiršti orą“.

Jungtinis menininkių Ingos Galinytės (Lietuva) ir Anna Papathanasiou (Graikija/ Kanada) darbas „Empatiškas kūnas: savo būgno ritmu“ Kauno geležinkelio stotyje bendrai patirčiai įtrauks ir žiūrovus. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį publika kviečiama pamiegoti po žvaigždėmis ir kartu pasitikti saulėtekį.

Nuo birželio 8 dienos Kauno bienalė miestiečius ir miesto svečius su menininkais ir jų darbais kviečia susipažinti specialiose teminėse ekskursijose. Įdomūs pasakojimai ir istorijos kartu su profesionaliais gidais keliaus maršrutais „99 metrai“, „30 šviesų“ ir „2 žingsniai“.

Tema „99 metrai“ – tai laukimo jaudulys Kauno geležinkelio stotyje. Kartu su gidais bus nagrinėjami Lietuvos ir pasaulio laikinumo, tapatybės, vertybių, ryšių ir konfliktų atspindžiai.

Ekskursija, jungianti Kauno autobusų stotį ir Kauno paveikslų galeriją, „30 šviesų“ įtrauks į žaidimą identitetu, tautos ir kultūros sąvokomis.

Atsigręždamas į architektūrą ir viešąsias erdves, tapusias laikinomis galerijomis, turas „2 žingsniai“ įtrauks į miesto istoriją Kauno paveikslų galerijoje ir Nacionaliniame M.K. Čiurlionio muziejuje.

Bienalės paroda, ekskursijos ir edukaciniai renginiai Kaune vyks iki pat rugsėjo 29 dienos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt