Kultūra

2015.06.27 21:14

Bistrampolio dvare koncertavo trijų šalių jungtinis orkestras

Skirmantas Pabedinskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.06.27 21:14

Lietuvių bendruomenės Sankt Peterburge iniciatyva į šio miesto Nikolajaus Rimskio-Korsakovo muzikos mokyklos Algirdo Paulavičiaus simfoninį orkestrą pakviesta muzikantų iš kitų šalių. Pirmą kartą jungtinis orkestras koncertuoja Lietuvoje – Vilniuje, Molėtų rajone ir Bistrampolio dvare.

Lietuvių bendruomenės Sankt Peterburge iniciatyva į šio miesto Nikolajaus Rimskio-Korsakovo muzikos mokyklos Algirdo Paulavičiaus simfoninį orkestrą pakviesta muzikantų iš kitų šalių. Pirmą kartą jungtinis orkestras koncertuoja Lietuvoje – Vilniuje, Molėtų rajone ir Bistrampolio dvare.

Kartu repetuota tik savaitę ir kelios dešimtys jaunų muzikantų iš Rusijos, Latvijos ir Lietuvos jau žengia į sceną. Anksčiau šis orkestras koncertavo Sankt Peterburge, Vilniuje. Dabar – Bistrampolio dvare.

 „Labai trumpas laikas kažkokioms paslaptims pasisemti. Mes buvome tik savaitę. Aišku, praktika, grojimas orkestre – į naudą“, – sakė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentas Justas Aleksiūnas.

 „Buvo išties labai smagu bendradarbiauti, kolektyvas iš Rusijos labai draugiškas“, – tikino kitas LMTA studentas Marius Sakavičius.

Pakviesti į  simfoninį orkestrą muzikantus iš kitų šalių ir kartu koncertuoti – Sankt Peterburgo lietuvių bendruomenės idėja. Šis orkestras  pasirinktas neatsitiktinai, nes N Rimskio-Korsakovo muzikos mokykloje daugelį metų orkestrui vadovavo Sankt Peterburge studijavęs ir čia dirbęs Algirdas Paulavičius. Po jo mirties orkestrui suteiktas vadovo vardas.

A. Paulavičiaus jaunimo simfoninio orkestro dirigentas

„Tai jis mūsų mokykloje įskiepijo bendro muzikavimo tradiciją, parodė, kaip tai svarbu jauniems atlikėjams – ir ne kiekvienam atskirai groti, bet kartu. Jis išugdė muzikavimo kultūrą orkestre, kad grojimas nebūtų vien techninis, o kūrybinis“, – teigė A. Paulavičiaus jaunimo simfoninio orkestro dirigentas Aleksėjus Vasiljevas.

 „Tai pirmas žingsnis į subinternacionalinio kolektyvo subūrimą.  Jaunimas, žmonės, bendrauja, muzikuoja, susipažįsta. Latviai  rusų kalbos nežino, bet viskas gerai – orkestro nariai kalba anglų kalba, dirigentas – anglų kalba, po turputį prasideda bendravimas. Man, kaip žmogui svarbu, kad nenutrūktų šis bendraivmas, kad jie galėtų ir gyvenime, ir kūryboje, rasti bendrą kalbą“, – sakė  Sankt Peterburgo lietuvių bendruomenės pirmininkas prof. Gintautas Želvys.

Pasiklausyti koncerto specialiai atvyko Lietuvos – Rusijos klubo „Sankt Peterburg“ nariai iš visos Lietuvos.

 „Manau, kad reikia sveikinti ir palaikyti šiuos dalykus, nes tai bendravimas tarp žmonių, kaip aš vadinu, liaudiška diplomatija, kuri padeda suprasti vieniems kitus geriau“, – sakė klubo „Sankt Peterburg“ prezidentas Mindaugas Gecevičius.

Algirdo Paulavičiaus jaunimo simfoninis orkestras šiandien koncertavo Alantos bažnyčioje ir  dar vyks į Daugpilį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.