Naujienų srautas

Kultūra2019.05.31 22:17

Vilniaus mažajame teatre – Liuksemburge užaugusios lietuvės monospektaklis

Kitą savaitę Vilniaus mažajame teatre monospektaklį „Lietuvė ateivė bananų šalyje“ pagal savo pjesę vaidins aktorė Gintarė Parulytė.

Vilniuje gimusi, nuo 7-nerių ji augo Liuksemburge, todėl Lietuvoje jos darbų dar nebuvo galimybės pamatyti. Šis monospektaklis, į kurį autorė sudėjo asmeninę patirtį, išgyvenimus ir prisiminimus apie tai, ką teko patirti palikus Lietuvą ir įsikurti Liuksemburge,  pirmoji pažintis su aktore Lietuvoje.    

Aktorė, režisierė 34-erių Gintarė Parulytė Vilniaus mažajame teatre repetuoja monospektaklį pagal savo pačios pjesę, kuris bus parodytas antradienį. Tai jos debiutas Lietuvos teatro scenoje. Nemenką aktorės patirtį užsienyje sukaupusi Gintarė Lietuvoje nepažįstama, nes ji nuo vaikystės gyveno ir augo Liuksemburge. 

„Išvažiavau netikėtai, buvo svarbu bandyti viską kuo įdėmiau prisiminti, ištraukta buvau, bijojau daug ką pamiršti, buvo visada tas labai įdėmiai prisimena, man neilgai trunka, kad galėčiau prisiminti kaip sėdžiu virtuvėj, tarybiniam bute ir matau tankus lauke ir turiu kondensuoto pieno šaukštą burnoje“, – sako aktorė.

Savąją patirtį pavadino „Lietuvė-ateivė bananų šalyje“.

„Man bananai vaikystės didžiausias stebuklas. Bananų valgymas ritualas, supjaustydavo močiutė į daug pjesių ir lydėm burnoj, kad kuo ilgiau tirptų, kad skonis išliktų, kiek įmanoma ilgiau, kai persikrausčiau, kad žmonės nemandagūs tik nulupdavo net laikydavo nemandagiai, tai bananai man simbolis mano dviejų namų“, – teigia aktorė Gintarė Parulytė.

Gintarė nuo 15-os metų pradėjo vaidinti kine, dalyvauti tarptautiniuose projektuose, baigė komunikacijos mokslus, rašė straipsnius ir esė žurnaluose, jos veikla apima daug sričių. Mokėsi vaidybos, scenarijaus rašymo ir režisūros Niujorke, Briuselyje, Berlyne ir Londone. Prieš porą metų ji išleido knygą, kuri atsidūrė populiariausių nacionalinė grožinės literatūros sąrašo pirmojoje vietoje, neseniai baigė režisuoti pirmąjį trumpametražį filmą. Jos monospektaklis „Lietuvė ateivė bananų šalyje“ pernai atidarė monodramos festivalį Liuksemburge. 

Panorama. Viktorui Pranckiečiui nepasitraukus – galimi pirmalaikiai Seimo rinkimai

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi