Naujienų srautas

Kultūra2015.06.26 18:13

Kaune perlaidotas išeivių rašytojas B.Raila su žmona

BNS 2015.06.26 18:13

Penktadienį Kauno Petrašiūnų kapinėse perlaidotas išeivių žurnalistas, rašytojas, literatūrologas Bronys Raila ir jo žmona Daneta.

Penktadienį Kauno Petrašiūnų kapinėse perlaidotas išeivių žurnalistas, rašytojas, literatūrologas Bronys Raila ir jo žmona Daneta.

Rašytojo dukros Neringa ir Undinė Railaitės pasirūpino atskraidinti urną su tėvų palaikais iš JAV, kad būtų įgyvendinta tėvų paskutinė valia – atgulti amžino poilsio į gimtąją žemę.

Dalis žurnalisto, rašytojo B.Railos archyvo yra saugoma Maironio lietuvių literatūros muziejuje, medžiaga tvarkoma, tyrinėjama, pranešė Kauno savivaldybė.

B.Raila yra išleidęs per 20 knygų, rašė poeziją, publicistiką. Maironio literatūros muziejuje surengtoje parodoje lankytojai gali pamatyti visas jo išleistas knygas, redaguotus žurnalus, dokumentus, nuotraukas, rankraščius, laiškus.

Žurnalistas, literatūrologas, rašytojas, poetas, vertėjas B.Raila gimė 1909 metų kovo 23 dieną Pakruojo rajone, mirė 1997 metų balandžio 13 dieną Los Andžele, JAV.

B.Raila mokėsi Rozalimo vidurinėje mokykloje, baigė Panevėžio gimnaziją, mokėsi Lietuvos Vytauto Didžiojo universitete ir Kauno konservatorijoje.

Jis buvo vienas Lietuvos aktyvistų fronto (LAF) steigėjų, LAF propagandos komisijos pirmininkas, Kauno valstybės radiofono spaudos apžvalgos redaktorius ir pranešėjas, „Lietuvos aido“ korespondentas Paryžiuje ir Vakarų Europoje, žurnalo „Vairas“ redakcijos sekretorius, dirbo radijo stotyse „Laisvė“ ir „Laisvoji Europa“ komentatoriumi.

B.Raila yra apdovanotas LDK Gedimino ordino Komandoro kryžiumi.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi