Kultūra

2019.05.31 15:00

Naujieji muziejų vadovai aptarė jų vaidmenį šiandienybėje

LRT.lt2019.05.31 15:00

LRT studijoje šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius“ vyksta diskusija „Muziejų vieta šiuolaikinio meno kontekste“. 

Diskusijoje dalyvauja Lietuvos dailės muziejaus direktorius dr. Arūnas Gelūnas, Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorė dr. Rūta Kačkutė, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus direktorė dr. Ina Pukelytė, Lietuvos meno galerininkų asociacijos prezidentė, „ArtVilnius“ vadovė Diana Stomienė. Renginį moderuoja Vilniaus aukciono vadovė dr. Simona Skaisgirytė-Makselienė.

Mugės šūkis šiemet skelbia: „Gali grožėtis. O gali ir turėti.“ „Svarbiausias tikslas, suprantama, kūrinių įsigijimas. Dėl to ir organizuojami papildomi renginiai, atveriama demokratiška, visiems draugiška erdvė – kad kiekvienas pasijustų jos dalyviu. Grožėtųsi, o pasigrožėjęs – užsimanytų turėti“, – sako D. Stomienė.

Vilnietiškoji mugė lankytojams siūlo diskusijų, susitikimų su kūrėjais, mokamų ekskursijų meno profesionalams ir „žaliems“. Pranešimus skaito meno garsenybės ir ekspertai, atveriamos galerijų ir projektų zonos.

Mugės programą kasmet paįvairina viešnios teisėmis dalyvaujanti šalis. Šiemet tai – Prancūzija, pristatanti rekordinį skaičių – 11 – galerijų, 4 performansus, tapybos ir video parodą. Juos lydi susitikimai su prancūzų kuratoriais.

Prancūzijos menininkų, galerijų pasirodymus kuruoja Aurélie Faure (Katarina Stella), pernykštės Paryžiaus „Baltosios nakties“ (Nuit Blanche) meno vadovė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.