Naujienų srautas

Kultūra2019.05.30 16:31

Paskelbti šiuolaikinės meno mugės „ArtVilnius'19“ geriausieji

LRT.lt 2019.05.30 16:31

Paskelbti tarptautinės meno mugės „ArtVilnius'19“ nugalėtojai. Šiemet meno mugėje buvo įvertintos septynios galerijos ir menininkų duetas. Geriausia jaunąja menininke tapo Laura Sabaliauskaitė.

Galerijomis-nugalėtojomis tapo „Bubenberg“, Erico Mouchet ir Thomas Bernard'o galerijos iš Prancūzijos. Antrus metus iš eilės tarp geriausiųjų atsidūrė „Kogo gallery“ iš Estijos. Geriausiųjų septintuke taip pat – „Maksla XO“ galerija iš Latvijos ir dvi lietuviškos galerijos – „The Rooster“ ir Vilniaus dailės akademijos „Titanikas“.

Geriausiu „ArtVilnius'19“ jaunąja menininke pripažinta Laura Sabaliauskaitė, pristatoma „Titaniko“.

Komisijos pirmininkas menotyrininkas Virginijus Kinčinaitės teigė, kad Lauros darbai „ekraniniai“, bet labai asmeniški. Jaučiama jauno žmogaus drama. L. Sabaliauskaitei bus įteikta meno mugės mecenatų advokatų kontoros „Cobalt“ piniginė premija, kurios vertė šiemet – jau 2000 eurų.

Geriausia „ArtVilnius'19“ instaliacijos autore tapo prancūzė Elsa Philippe, kurios kūriniai pristatomi #FocusFrance parodoje „On the Edge“. 

O geriausiais „ArtVilnius'19“ menininkais tapo Emilie Brout ir Maxime'o Marion duetas iš Prancūzijos. Juos pristato galerija „22,48 kv. m“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi