Kultūra

2015.09.08 13:45

Nuo liepos didėja atlyginimai kultūros ir meno darbuotojams

ELTA2015.09.08 13:45

Vyriausybė penktadienio posėdyje pritarė, kad nuo liepos 1 d. apie 46 eurus didėja atlyginimai kultūros ir meno darbuotojams.

Vyriausybė penktadienio posėdyje pritarė, kad nuo liepos 1 d. apie 46 eurus didėja atlyginimai kultūros ir meno darbuotojams.

Pasak Premjero Algirdo Butkevičiaus, atlyginimų kėlimas kultūros ir meno darbuotojams numatytas Vyriausybės programoje.

„Šiandien Kultūros ministerija pateikė Vyriausybės posėdžiui Vyriausybės nutarimą, kuriame yra numatyta nuo liepos 1 d. didinti kultūros ir meno darbuotojams darbo užmokestį, ir darbo užmokestis didės vidutiniškai 46 eurais“, – po Vyriausybės posėdžio sakė Ministras Pirmininkas.

Skaičiuojama, kad tam papildomai prireiks beveik 5 mln. eurų (4 mln. 927 tūkst. 536 eurų).

Kultūros ministerijos pranešimo duomenimis, priėmus nutarimą, minimali kultūros ir meno specialisto alga sudarys 408 eurus, arba 26 proc. viršys šalies minimalią algą.

„Džiaugiuosi, kad laikomasi Vyriausybės įsipareigojimo atsižvelgti į darbo grupės išvadas, ir pasiektas rezultatas, sprendžiant pačią opiausią – atlyginimų kėlimo kultūros ir meno darbuotojams – problemą. Šalies savivaldybių kultūros įstaigose dirbančių kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokestis yra pats mažiausias, lyginant su kitais sektoriais, nors dauguma kultūros darbuotojų baigę aukščiausią reitingą turinčias universitetines studijas. Mums pavyko antrus metus iš eilės padidinti atlyginimai mažiausiai uždirbantiems kultūros ir meno darbuotojams“, – sako kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Vyriausybės sprendimu taip pat nustatyta, kad savivaldybių administracijos kultūros ministro nustatyta tvarka kas ketvirtį atsiskaito Kultūros ministerijai už savivaldybėms skirtų lėšų kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokesčiui padidinti naudojimą.

Priimant tokį sprendimą atsižvelgta į darbo grupės teiktas išvadas Vyriausybei, kuriose siūloma 3 metus didinti minimalią kultūros ir meno darbuotojų tarnybinių atlyginimų koeficientų ribą. Šių išvadų įgyvendinimas pradėtas 2014 m. liepos 1 d., o nuo šių metų liepos 1 d. įgyvendinamas antrasis etapas, kuriame kultūros ir meno specialistų tarnybinių atlyginimų koeficientų minimali riba padidinta vidutiniškai 1,3 bazinės mėnesinės algos dydžiu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.