Kultūra

2019.05.30 12:59

Atidaryta šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius“

LRT.lt2019.05.30 12:59

Gegužės 30-ąją duris atvėrė jubiliejinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius“.

Vilnietiškoji mugė lankytojams siūlo diskusijų, susitikimų su kūrėjais, mokamų ekskursijų meno profesionalams ir „žaliems“. Pranešimus skaitys meno garsenybės ir ekspertai, atsiveria galerijų ir projektų zonos, pradedama edukacinė programa vaikams.

Mugės šūkis šiemet skelbia: „Gali grožėtis. O gali ir turėti.“ „Svarbiausias tikslas, suprantama, kūrinių įsigijimas. Dėl to ir organizuojami papildomi renginiai, atveriama demokratiška, visiems draugiška erdvė – kad kiekvienas pasijustų jos dalyviu. Grožėtųsi, o pasigrožėjęs – užsimanytų turėti“, – sakė D. Stomienė.

Kaip vienas partnerių solidžiai mugėje ketina pasirodyti ir Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras. Vienoje salių iškils scena, joje projekto „Kūrybinis impulsas“ debiutantai pristatys šiuolaikinio baleto miniatiūras.

10-ąją sukaktį mugė minės ne viena – dešimt metų sukanka ir mugės ypatingajam partneriui „Lewben Group“. Šia proga mugės projektų zonoje, 4-oje salėje, bus surengta ekspozicija „In Art We Trust“.

Mugės programą kasmet paįvairina viešnios teisėmis dalyvaujanti šalis. Šiemet tai – Prancūzija, pristatanti rekordinį skaičių – 11 – galerijų, 4 performansus, tapybos ir video parodą. Juos lydės susitikimai su prancūzų kuratoriais. Prancūzijos menininkų, galerijų pasirodymus kuruos Aurélie Faure (Katarina Stella), pernykštės Paryžiaus „Baltosios nakties“ (Nuit Blanche) meno vadovė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.