Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Kviečia atrasti skirtingą Europos teatro meną

15min.lt 2015.09.08 13:45

Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) penktadienį pradeda platinti bilietus į ateinančio 76 sezono spektaklius. Sezoną teatras pradės rugsėjo mėnesį garsaus vengrų režisieriaus Árpádo Schillingo ir dramaturgo Mariaus Ivaškevičiaus bendro kūrinio darbiniu pavadinimu „Wartists“ („Kartistai“) premjera.

Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) penktadienį pradeda platinti bilietus į ateinančio 76 sezono spektaklius. Sezoną teatras pradės rugsėjo mėnesį garsaus vengrų režisieriaus Árpádo Schillingo ir dramaturgo Mariaus Ivaškevičiaus bendro kūrinio darbiniu pavadinimu „Wartists“ („Kartistai“) premjera.

Po jos teatras kvies žiūrovus pamatyti pagrindiniais praėjusio sezono įvykiais tapusių režisierių Krystiano Lupos, Eimunto Nekrošiaus, Oskaro Koršunovo naujausius darbus.  Nuo birželio 22 dienos iki vasaros pabaigos bilietai į naująją premjerą ir kitus teatro spektaklius parduodami palankesnėmis kainomis. Vėliau bilietai brangs.

Pagrindinė ateinančio teatro sezono intriga – spektaklis „Wartists“ („Kartistai“).

„Árpádas Schillingas  – vienas iš Europos naujosios teatro kartos lyderių, ilgus metus vadovavęs legendinei vengrų teatro grupei „Krétakör“, su savo spektakliais apkeliavusiai visą pasaulį. Pastaruoju metu jis dirba įvairiuose Europos teatruose.

Prieš metus su Árpádu pradėjom kalbėtis apie jo darbą Lietuvoje. Tada gimė idėja kurti spektaklį apie karą, kuris grėsmingai artėja prie Baltijos šalių sienų. Kaip jis keičia žmonių mąstymą ir kasdienybę? Kaip būdami europiečiai suprantame ir išgyvename savo tapatybę karo grėsmės akivaizdoje?

Kūrybiniam dialogui šiais klausimais Árpádas atsirinko mišrią aktorių grupę. Į kūrybinę komandą įsitraukė dramaturgas Marius Ivaškevičius. Spektaklio kūrimo procesas įsibėgėja ir, manau, mūsų laukia intriguojantis originalus rezultatas“, – sako LNDT meno vadovas Audronis Liuga. 

Spektaklio „Wartists“ („Kartistai“) premjera įvyks rugsėjo 23 ir 24 dienomis. 

Besibaigiant jubiliejiniam sezonui pristatyta „Didvyrių aikštė“, kurią režisavo Europos teatro patriarchas Krystianas Lupa, sulaukė itin palankių kritikų atsiliepimų. Spektaklis buvo įvertintas už temos aktualumą ir meistrišką aktorių vaidybą. Teatro kritikai rašė, kad „K.Lupos pasiektas rezultatas dirbant su aktoriais stulbinantis“ ir kad drauge su aktoriais „mes leidžiamės į nerimastingą savianalizės, savivokos procesą, bandydami prisikasti prie šiandienės savo ir pasaulio jausenos šaknų.“

Sezoną vainikavęs Eimunto Nekrošiaus režisuotas „Boriso Godunovo“ pastatymas vienus sutrikdė, o kitus sužavėjo. Po 20-ies metų pertraukos į valstybinį repertuarinį teatrą sugrįžęs Nekrošius prabilo netikėtai aktualia menine kalba. XVI amžiaus įvykių Rusijoje pagrindu sukurtame spektaklyje galima išvysti aštrias sąšaukas su nūdiena ir, kaip būdinga visiems didiesiems Nekrošiaus pastatymams, – įsimintinus daugiabriaunius skirtingų kartų aktorių vaidmenis.

„Borisas Godunovas“ spalio mėnesį gastroliuos prestižiniuose tarptautiniuose Maskvos bei Sankt Peterburgo teatro festivaliuose, ir jau dabar yra viena labiausiai laukiamų rudens Rusijos teatrinio gyvenimo intrigų.

Bilietai į šiuos bei kitus LNDT spektaklius vasarą (birželio 22 d. – rugpjūčio 31 d.) bus parduodami su ženkliomis nuolaidomis. Daugiau informacijos apie vasaros pasiūlymą pateikiama LDNT interneto svetainėje  www.teatras.lt 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi