Naujienų srautas

Kultūra2019.05.29 14:40

Festivalis „Nuotykiai tęsiasi!“ suburs šeimas ir garsiausius šalies kūrėjus

LRT.lt 2019.05.29 14:40

Pamėgti vaikų knygų autoriai, kūrybinės dirbtuvės, žaidimai, kino ir teatro premjeros, geriausių animacinių filmų peržiūros – jau kitą savaitgalį, birželio 8–9 dienomis Anykščių Dainuvos slėnis klegės vaikiškais balsais. Šeimas čia suburs geriausias praėjusių metų Anykščių renginys vaikams ir jaunimui – literatūros festivalis „Nuotykiai tęsiasi!“.

Rengėjai į festivalį kviečia dviem dienoms. Visi renginiai Dainuvos slėnyje bus nemokami, o šalia festivalio renginių įsikurs knygų ir maisto mugė, rašoma pranešime spaudai.

„Žiauriai geros“ dirbtuvės

Kaip ir praėjusiais metais, organizatoriai į festivalį surinko visus geriausius knygų vaikams autorius. Jie festivalyje ne tik pristatys savo knygas, bet ir ves kūrybines dirbtuves mažiesiems. Į „žiauriai geras“ dirbtuves pakvies 2018 Metų knygos vaikams – „Sibiro haiku“ – autorės rašytoja Jurga Vilė ir iliustratorė Lina Itagaki.

Į susitikimą kūrybinėse dirbtuvėse kvies ir gražiausios 2018 metų knygos – Mariaus Marcinkevičiaus „Maži eilėraščiai mažiems“ – iliustratorė, šiais metais Bolonijos knygų mugėje specialiu diplomu apdovanota Rasa Jančiauskaitė, bei premija už geriausią 2019 metų knygą mažiausiems skaitytojams – M. Marcinkevičiaus „Sivužas“ – apdovanota iliustratorė Lina Dūdaitė.

Šeimas kelionėse po mitologinį fantazijų pasaulį vedžios geriausios 2018 metų knygos vaikams ir paaugliams „Klampynių kronikos“ autorė Neringa Vaitkutė, geriausios 2017 metų knygos paaugliams „Kaukas Gugis ir kerų karas“ autorius Justinas Žilinskas, lietuviškosios mitologijos žinovė, knygų „Didžioji būtybių knyga“ ir „Sukeistas“ autorė Kotryna Zylė.

Lietuvos šaulių sąjungos 100-mečio jubiliejų vaikai galės paminėti kartu su istoriku, vaikų knygų autoriumi Norbertu Černiausku. Drauge su iliustratore Birute Bikelyte jis ne tik pristatys knygą „Apie šaulius, riterius ir drakonus Lietuvoje“, bet ir vadovaus jaunųjų riterių įšventinimo turnyrui ir su šauliais virs košę, kurią skanauti galės visi festivalio dalyviai.

Festivalio lankytojai neabejotinai daug klausimų turės vienam populiariausių vaikų knygų rašytojų Tomui Dirgėlai – juk jo knygos puošia daugiau nei 10 000 skaitytojų lentynas. Rašytojas vienam vakarui pakeis amplua – šeštadienio vakarą jis pasirodys kartu su vaikų rašytojų muzikine grupe „Knygų vaikai“.

Animacinių filmų peržiūros visai šeimai

Festivalio lankytojai pirmieji Lietuvoje galės išvysti Kristinos Buožytės virtualios realybės animacinį filmą „Angelų takais“, sukurtą pagal M. K. Čiurlionio paveikslus. Prestižiniame Venecijos kino festivalyje pristatytas projektas šiuo metu keliauja po tarptautinius festivalius ir skina apdovanojimus. Jo premjera Lietuvoje numatoma tik rudenį.

Animacinio filmo „Miškas“ autorius Ignas Meilūnas mažiesiems pristatys savo naujausią kūrinį – animacinį filmą „Matilda“, vaikams jis leis susipažinti su animacijos kūrimo ypatumais.

Festivalį Anykščių kultūros centre uždarys trumpametražių filmų agentūros „Lithuanian Shorts“ ir garsiausio trumpametražių filmų festivalio Klermono-Ferano parengta animacinių filmų programa visai šeimai.

Festivalio premjeros

Šeštadienio popietę „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas, aktorius ir atlikėjas Paulius Tamolė kartu su muzikantais pristatys dar niekur nerodytą, „Kristupo festivaliui“ kuriamą muzikinę pasaką „Sniego karalienė“. Iškart po jos vyks suneštinė festivalio vakarienė. Organizatoriai vaišins troškiniu, o lankytojai kviečiami pasirūpinti užkandžiais ir atsineštomis gėrybėmis dalintis su kaimynais.

Pirmą kartą Anykščiuose ir „Vėjų teatras“ surengs koncertą pagal M. Marcinkevičiaus knygą „Maži eilėraščiai mažiems“. Festivalio lankytojus džiugins aktorių kurtos ir atliekamos dainos.

Festivalio naujienos lankytojams

Šiųmetinė festivalio naujiena – Tėvų krantas. Tai erdvė, kurioje suaugusieji galės pailsėti, pabendrauti ir pasisemti idėjų iš kitų tėvų bei išgirsti apie žaidimų ir knygų skaitymo svarbą mažiesiems.

Dar viena džiugi naujiena mažiesiems – žaidimų erdvė. Joje veiks stalo žaidimų studijos „Vienaragis“ erdvė, kurioje vaikai galės susipažinti su įvairiais žaidimais ir sukurti savo pačių istorijas.

Festivalio lankytojams organizatorių partneriai iš Anykščių ir apylinkių teikia apgyvendinimo, maitinimo ir pramogų nuolaidas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi