Kultūra

2019.05.29 10:34

„ArtVilniaus“ TOP 10: ką derėtų pamatyti 10-ojoje meno mugėje

LRT.lt2019.05.29 10:34

Jau rytoj, gegužės 30-ąją, prasidedančioje meno mugėje ArtVilnius’19 dalyvaus net 65 tarptautinės galerijos, apie 300 menininkų iš 20 pasaulio šalių. Vyks daugybė papildomų renginių. Kaip juose nepasiklysti, ką pamatyti – į pagalbą skuba patys mugės rengėjai.

Kad nepasiklystumėte gausioje keturių dienų meno programoje, išskyrėme dešimt svarbiausių jubiliejinės, 10-osios meno mugės akcentų, skelbia pranešimas spaudai.

1. Galerijų stendai. Svarbiausia „ArtVilnius’19“ renginio dalis – trečioje ir penktoje „Litexpo“ salėse esantys 65 galerijų stendai. „Gali grožėtis, o gali ir turėti“, – skelbia „ArtVilnius’19“ šūkis, todėl mugės rengėjai kviečia vaikščiojant po galerijų stendus iš besigrožinčių menu tapti ir jį įsigyjančiais. Galerijų stenduose jų atstovai padės jums susipažinti su menininkų kūriniais, todėl nebijokite klausti ir domėtis.

2. #FocusFrance. Šių metų „ArtVilniaus“ akcentas „Focus–France“. Prancūzijos menui dedikuotą programą mugės organizatoriams padėjo įgyvendinti Prancūzų institutas Lietuvoje. Programos kuratorė – prancūzė Aurélie Faure. Iš Prancūzijos į mugę atvyksta 11 meno galerijų, tarp kurių – Paryžiaus meno scenoje įsitvirtinusios galerijos ir kylantys vardai ar mobilios galerijos.

3. #FocusFrance programą papildys A. Faure kuruojama projektinė paroda „On the Edge“ ir naujosios Prancūzijos menininkų kartos performansų programa. „On the Edge“ menininkų kūrinius rasite 4 salėje, projektų zonoje.

4. Ketvirtoje „Litexpo“ salėje tradiciškai pristatysime institucinius projektus. Šeštą kartą mugėje dalyvaus ypatingojo mugės partnerio „Lewben group“ įsteigtas fondas „Lewben Art Foundation“. Jis pristatys tarptautinę ekspoziciją „In Art We Trust“. Į „ArtVilnių“ ketvirtą kartą grįžo Krokuvoje esantis garsus šiuolaikinio meno muziejus MOCAK, kuris pristatys ekspoziciją „Menininkas meno lauke“. Projektų zonoje tradiciškai dalyvaus Jono Meko vizualiųjų menų centras, pirmą kartą prisistatys Šiuolaikinio meno centras ir menininkų dienos centras AUTARKIA. Estijos šiuolaikinio meno platforma „Noar“ pristato Šiaurės ir Baltijos šalių jaunųjų menininkų apdovanojimus.

5. Tarptautinėje skulptūrų, instaliacijų ir performansų parodoje TAKAS dalyvaus 20 menininkų iš Lietuvos, Suomijos, Danijos, Ispanijos, Vokietijos, ir Latvijos. Jų darbus rasite 3 ir 5 salėse bei tradiciškai 3 salės viršuje esančioje galerijoje ir „Litexpo“ lauko erdvėje.

6. Pirmą kartą „ArtVilnius“ bendradarbiauja su Lietuvos nacionaliniu operos ir baleto teatru, kuris mugės lankytojams pristato išskirtinę patirtį – šiuolaikinio baleto miniatiūras „Kūrybinis impulsas“. Tik keturi pasirodymai išskirtinai „ArtVilnius‘19“: gegužės 31d. 16.00 ir 18.00 val. bei birželio 1d. 17.00 ir19.00 val. Į šį pasirodymą galite nusipirkti specialų bilietą (įėjimas į meno mugę + baletas). Jei turite nusipirkę tik bilietą į mugę, į bilietai į baletą taip pat bus parduodami ir prieš pat renginį, „Litexpo“ 4 salėje, prie įėjimo į pasirodymą.

7. Interaktyvi edukacinė programa „Tarp kūrėjų“ kviečia vaikus, jaunimą, suaugusiuosius pačius kurti ir pamatyti, kaip menas gimsta kūrėjų rankose. „ArtVilnius‘19“ lankytojai visose edukacinės programos „Tarp kūrėjų“ dirbtuvėse galės dalyvauti nemokamai, įsigiję bilietą į mugę, vaikams iki 7 metų įėjimas į mugę nemokamas. Reikalingomis medžiagomis parūpins bus pasirūpinta.

8. Mugės metu veiks LRT studija, kurioje vyks susitikimai su menininkais, tarptautinės diskusijos apie meno rinką, kolekcionavimą.

9. „Naktis galerijoje“. Gegužės 30-ąją, penktadienį, pasibaigus „ArtVilnius‘19“ dienos renginiams, meno pulsas iš „Litexpo“ persikels į 14 Vilniaus šiuolaikinio meno galerijų, kurios savo duris atvers iki 23 valndos.

10. Geriausių galerijų rinkimai. „ArtVilniaus“ atidarymo dieną bus paskelbti geriausios komisijos išrinktos mugės galerijos, menininkas(-ė), instaliacija/skulptūra ir geriausias jaunasis menininkas. Tačiau mugės lankytojai irgi galės išrinkti savo favoritus, kuriems atiteks rėmėjo piniginės premijos. Nuo mugės pradžios iki birželio 1 dienos, jie gali balsuoti už rinktinę galeriją ir rinktinį menininką.