Kultūra

2015.09.08 13:45

Vyriausybė paskirstė 5 mln. eurų kultūrininkų algoms

BNS 2015.09.08 13:45

Kultūros ir meno darbuotojų atlyginimams didinti suplanuotos lėšos paskirstytos savivaldybėms ir joms nepavaldžioms įstaigoms.

Kultūros ir meno darbuotojų atlyginimams didinti suplanuotos lėšos paskirstytos savivaldybėms ir joms nepavaldžioms įstaigoms.

Muziejų, teatrų, bibliotekų, universitetų ir kitų įstaigų kultūrininkų algoms didinti nuo liepos iš viso skirti beveik 5 mln. eurų. Tvirtinant 2015 metų biudžetą, šios lėšos buvo numatytos Kultūros ministerijai. Penktadienį Vyriausybė patvirtino, kaip pinigai bus padalyti konkretiems asignavimų valdytojams.

„Kaip ir buvo numatyta Vyriausybės programoje, mes ir toliau keliame kultūros ir meno darbuotojų atlyginimus. Kultūros ministerija pateikė Vyriausybės nutarimo projektą, kuriame numatyta nuo liepos 1 dienos didinti kultūros darbuotojų darbo užmokestį. Atlyginimai didės vidutiniškai 46 eurais, kas sudaro beveik 5 mln. eurų numatytų lėšų. Tos lėšos paskirstytos kiekvienos savivaldybės kultūros ir meno įstaigoms“, – penktadienį po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė premjeras Algirdas Butkevičius.

Kultūrininkų darbo užmokestis didintas ir 2014 metų liepą.

Kultūros ministerijos teigimu, Lietuvoje kultūros ir meno darbuotojų atlyginimas sudaro 59 proc. viešojo sektoriaus vidutinio atlyginimo, Latvijoje – 89 proc., o Estijoje kultūros  ir meno darbuotojų atlyginimas lenkia viešojo sektoriaus vidurkį ir sudaro 102 procentus.

Vidutinis kultūros darbuotojo atlyginimas Lietuvoje siekia vidutiniškai 538 eurus.