Kultūra

2019.05.28 22:20

Vilniaus mažajame teatre – dramaturgo Špilevojaus premjera

Vilniaus mažajame teatre rengiamasi paskutinei šio sezono premjerai. Čia spektaklį pagal savo pjesę „12 g į šiaurę“ stato šiemet Auksiniu scenos kryžiumi už geriausią nacionalinės dramaturgijos pastatymą įvertintas Aleksandras Špilevojus. Jis sako į šį spektaklį įtraukęs elektroninės muzikos grupę, nes siekia į teatrą pritraukti ir tuos, kurie jame nesilanko.

Naujausio jo darbo, spektaklio „12 g į šiaurę“ premjera Vilniaus mažajame teatre netrukus, po kelių dienų. Režisierius teigia, kad jau ne pirmą kartą dirba taip, jog pjesę kuria kartu su aktoriais per repeticijų procesą. 

„Mes susitikom su aktoriais ir matydamas su kuo turėsiu reikalų, kas tai per aktoriai, prieš tai buvo idėja konkreti, bet turėjo daug korekcijų iš pačių aktorių, tam tikrų etiudų metu jie siūlė, improvizavo imdavau daug iš jų, rašiau tai, kad tiktų ne tik jiems“, – sako režisierius.

Spektaklyje vaidina dvi aktorių sudėtys, šiandien repetavo Paulius Markevičius, Tomas Rinkūnas, Indrė Patkauskaitė ir Gintarė Latvėnaitė. Vaidmenis taip pat kuria Vytautas Rumšas jaunesnysis, Ilona Kvietkutė ir Daumantas Ciunis.

Režisierius sako, kad dar vienas atskiras personažas - tai spektaklyje dalyvausianti elektroninės muzikos grupė „Black water“. Būtent muzika spektaklyje visą veiksmą užkuriantis elementas, diktuojantis spektaklio pulsą. 

Režisierius sako, šio spektaklio muzikinius sprendinius iš dalies diktuoja jo santykis su teatru, kai buvo paauglys, nes tada vaikiški spektakliai jau nedomina, o spektakliai ne vaikams dažniausiai neatitikdavo to laikmečio jauno žmogaus ir netraukė į tokį teatrą, todėl jo siekis kurti teatrą, kuris būtų įdomus jauniems žmonėms.

Plačiau – reportaže

Panorama. Prasidėjus vaisių, uogų bei daržovių sezonui – susirūpinimas: pesticidų likučiai viršija normas