Kultūra

2019.05.28 15:08

Drėgni raumenys laukia – netrukus reikės judėti į galerijų naktį

LRT.lt2019.05.28 15:08

Jubiliejinė, 10-oji tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius‘19“ jau trečią kartą kviečia visus naktinėti. Gegužės 30-ąją, penktadienį, pasibaigus mugės dienos renginiams, visi meno įvykiai iš „Litexpo“ persikels į 14 sostinės galerijų. Jos savo duris laikys atlapas iki 23 valandos.

Gegužės 30–birželio 2 dienomis vykstančio „ArtVilnius‘19“ rengėjai neslepia ketinimų Vilnių paversti pulsuojančiu meno centru, rašoma pranešime spaudai.

„Užsienyje meno mugių datos derinamos su kitais tuo metu vykstančiais meno renginiais, kad lankytojai, ypač svečiai iš užsienio, vienu metu susipažintų su kuo platesne miesto meno panorama. Todėl ir mums prieš trejus metus kilo idėja pradėti organizuoti renginį „Naktis galerijoje“. Džiaugiamės, kad mūsų idėją palaiko miesto galerijos, šiam renginiui organizuojančios specialius vakarus“, – teigė „ArtVilnius‘19“ vadovė Diana Stomienė.

„Naktis galerijoje“ metu „Vartų“ (veiks iki 22 val.) lankytojai galės susipažinti su Vilniaus dailės akademijos (VDA) tapybos bakalauro studentų baigiamųjų kūrinių ekspozicija.

Kūrinius šioje parodoje pristatys trys jaunosios kartos tapytojai Rytis Ratkevičius, Gytis Arošius ir Monika Radžiūnaitė.

Galerija „AV17“ pristatys italų-slovėnų kilmės menininko Luca Vanello personalinę parodą „Drėgni raumenys laukia“.

„Contour Art Gallery“ nuo 20 valandos kviečia į parodą buvusio darželio patalpose (Vokiečių g. 13). Ten lankytojų laukia jaunos menininkės Eglės Butkutės darbų ekspoziciją, kurią lydės ir renginys „Hop Hop Till You Drop“ su „JC Sport“ ir Jeanu Claude.

Kristinos Norvilaitės galerija nuo pusės devynių kviečia į autorės grafikos darbų parodą „Déjà vu“.

Galerija „Meno niša“ visų lauks su „ArtVilnius‘18“ žiūrovų prizo ir mugės rėmėjo premijos laureato, menininko Kęstučio Svirnelio kinetinių kūrinių ekspozicija.

Galerijos „apiece“ kūriniai pristatomi erdvėje, žiūrovui matomoje pro vitrininį langą. Ten galėsite pamatyti Marijos Puipaitės ir Vytauto Gečo ekspoziciją „Envisioned Comfort“.

Pamėnkalnio galerija su lankytojais susitiks menininko Vidmanto Jusionio parodos „Prieš saulę“ atidaryme.

VDA parodų salės „Titanikas“ ir tekstilės galerija „Artifex“ pristatys VDA studentų baigiamuosius darbus, o Vilniaus grafikos meno centras-galerija „Kairė-Dešinė“ kvies į Camilla Borgheze fotografijos parodą, kurioje pristatoma Romos modernizmo architektūrą įamžinanti fotografijų serija.

Galerija „Arka“ kvies į Paryžiaus menininkų grupės „Le 4 Paris Art“ parodos „Voyage“ atidarymą, o galerijoje „Kunstkamera“ – grupinė fotografų paroda „Veidai“. Parodoje bus eksponuojami menininkų portretai užfiksuoti Romualdo Požerskio, Ramūno Danisevičiaus, Violetos Bubelytės, Lilijos Valatkienės, Juozo Kazlausko, Mindaugo Meškausko ir Kazio Daugėlos.

Menininkų dienos centras „Autarkia“ kvies pamatyti savo pirmąją parodą „XVII a.“, kurioje bus pristatyti 60-ies lietuvių menininkų darbai.

„The Room“ „Naktis galerijoje“ metu pristatys Inos Budrytės naujausių tapybos darbų parodą.

Pirmą kartą renginį „Naktis galerijoje“ papildys ir individualių menininkų kūriniai. Nuo 20 iki 22 valandos Vilniaus senamiesčio gatvėse vyks #FocusFrance programos dalyvio menininko Thomas Wattebledo performansas „Shift“. Menininkas pasirodys ant dviračio Vilniaus gatvėse kartu su 7 dviratininkais iš Lietuvos: tyli choreografija ir neįprastų formų kolektyvinis darbas.

Nuo 18 iki 23 valandos visi laukiami prie MO muziejaus susipažinti su Severijos Inčirauskaitės-Kriaunevičienės skulptūra „Vandens lelijos“. Jos eskizas jau buvo pristatytas praėjusių metų mugėje „ArtVilnius“.

„ArtVilniaus“ rengiama „Naktis galerijoje“ yra unikali proga per vieną vakarą aplankyti tiek daug Vilniuje įsikūrusių galerijų. Renginys nemokamas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt