Kultūra

2019.05.30 09:48

Marijampolės kačių kiemelyje grožiu ir stiprumu išsiskirs Ievos Prudnikovaitės balsas

LRT.lt2019.05.30 09:48

Šiandien, gegužės 30-ąją, Marijampolėje penktą kartą skambės festivalio „Šv. Jurgio meno sezonas“ atidarymo akordai. Į Suvalkijos sostinės pagrindinę aikštę atvyks profesionalios muzikos virtuozų. Ir žada čia lankytis visą mėnesį.

Festivalis – dovana gimtajam miestui. Taip ne kartą yra prasitaręs garsiose pasaulio muzikos salėse dainavęs tenoras Edmundas Seilius, festivalio idėjos autorius ir klausytojų valios vykdytojas.

Jis džiaugėsi, kad „Šv. Jurgio meno sezonai“ pamažu tampa gražia pietvakarių Lietuvos kultūros gyvenimo tradicija, leidžia šaknis į šalies ir Sūduvos regiono klausytojų širdis. Optimizmo vykdytojui nestinga.

„Pirmieji sezonai parodė, kad profesionali muzika labai domina publiką. Mūsų koncertai atneša naujų vėjų ne tik į regioną – jie jaučiami ir visoje šalyje. Marijampolė garsėja ir profesionalų, ir melomanų gretose“, – sako operos solistas E. Seilius.

Anot jo, Marijampolės muzikos profesionalai ir jauni atlikėjai rengia bendrus projektus, kurie, pradėti ankstesniais metais, gyvuoja iki šiol ir, tikėtina, tik stiprės.

Šiemet festivalio „Šv. Jurgio meno sezonai“ programoje numatyta 10 įvairaus žanro koncertų, kurie kvies publiką rinktis ir mėgautis profesionalia muzika įvairiose miesto erdvėse.

Šiandien siautulingais džiazo, soul ir kitais moderniais garsais festivalį atvers Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“, vadovaujamas Ugniaus Vaiginio, ir jaunieji Lietuvos dainininkai – Dainotas Varnas, Karolina Rastenytė, Jurgis Brūzga ir Silvija Pankūnaitė. Koncertas vyks Jono Basanavičiaus aikštėje.

Birželio 2 dieną Šv. Arkangelo Mykolo bazilikoje bus rengiamas Marijampolės meno mokyklos vaikų koncertas „Muzika sielai“. Regiono vaikai ir svečiai atliks sakralinės muzikos opusus.

Birželio 4-ąją Birutės Kleizaitės-Vasaris galerijoje, buvusioje miesto sinagogoje, vyks žydų tradicinės muzikos ansamblio „Vilniaus klezmeriai“ koncertas. Pasirodys smuikininkai Borisas Kirzneris ir Michailas Bolšunas, perkusininkas Arkadijus Gotesmanas, akordeonininkas Andrius Balachovičius ir kontrabosininkas Denisas Murašovas.

Birželio 6 dieną Šv. Arkangelo Mykolo bazilikoje choras „Aidija“ ir ansamblis „Cantorum chorales“, vadovaujami maestro Romualdo Gražinio, pristatys kelionę nuo renesanso polifonijos iki šių dienų sonoristinių bažnytinės muzikos efektų.

Birželio 11 dieną, festivaliui stabtelėjus pusiaukelėje, žiūrovai išvys šokio pasirodymų. Marijampolės kultūros centre vyks baleto vakaras „Baleto ateitis ir dabartis“. Specialią programą festivaliui rengia Nacionalinio baleto meistrai ir M. K. Čiurlionio meno mokyklos baleto auklėtiniai, jau dabar skinantys laurus pasaulinėse scenose.

Birželio 13-ąją Marijampolės liuteronų bažnyčioje jaunosios kartos muzikantai – kvartetas „Baroque Contempio“ – į baroko muziką pažvelgs per džiazo prizmę.

Birželio 18 dieną į Marijampolės kačių kiemelį atvyks dainuoti scenos pažiba macosopranas Ieva Prudnikovaitė. Drauge su ansambliu „4Tango“ ji pristatys populiariausius tango opusus ir prancūziškos muzikos kūrinius.

Ieva Prudnikovaitė ir „4 Tango“.

Birželio 22 dieną Marijampolės liuteronų bažnyčioje įvyks koncertas „Vivaldi muzikos ekspresijos“. Jomis dalysis kamerinis ansamblis „Musica Humana“ ir birbynės virtuozas Vytautas Kiminius. Su šiuo lietuvišku instrumentu baroko ir klasikos šedevrai skambės ypatingai.

Birželio 28-osios vakaras Šv. Arkangelo Mykolo bazilikoje bus neeilinis – garsūs kolektyvai atliks pasaulinę kompozitoriaus Jono Tamulionio „Lietuviškojo Requiem“ premjerą. Lietuvos nacionaliniam simfoniniam orkestrui, solistams ir chorui „Vilnius“ diriguos maestro Juozas Domarkas.

Festivalį vainikuos tai, ką jo rengėjas E. Seilius vadina dar viena dovana Sūduvos kraštui. Birželio 30-ąją į Marijonų vienuolyno sodą nužengs prancūzų muzikos vakaras – „Soiree Francaise“. Vytauto Didžiojo universiteto kamerinis orkestras ir solistai atliks gražiausias operos, operetės, miuziklų arijas ir šansonas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.