Kultūra

2019.05.27 15:22

Kine gausėja Stonių: Aistės medžioklė Barselonoje – su patyrusiais varovais

LRT.lt 2019.05.27 15:22

Barselonoje vykstančiame prestižiniame Europos dokumentinio kino festivalyje „DocsBarselona“ šiemet skambėjo žinomų kino meistrų ir pradedančių lietuvių režisierių pavardės.

Režisierius Audrius Stonys drauge su latvių režisiere Kristine Briede pristatė savo filmą „Laiko tiltai“. Filmas, kurtas kartu su „Studio Nominum“, Latvijos „VFS Films“ ir Estijos „Vesilind“, dalyvavo konkursinėje festivalio programoje „Panorama“, rašoma pranešime spaudai.

Pernai šią programą atidarė režisierius Arūnas Matelis su savo filmu „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“.

Režisierius A. Stonys per viešnagę Barselonoje taip pat buvo pakviestas vesti meistriškumo paskaitą.

Šiemet į pagrindinį „DocsBarselona“ industrijos renginį „Speed Meetings of DocsBarcelona 2019“, kuriame pristatomi naujausi filmų projektai iš viso pasaulio, buvo pakviesta režisierė Aistė Stonytė. Ji papasakojo apie savo debiutinio dokumentinio filmo „Medžioklė“ projektą.

Anot filmo prodiuserio A. Matelio, gana reta, kai debiutinio filmo projektas atrenkamas į tokio aukšto lygio industrijos renginį, kuriame dalyvauja kino profesionalai iš viso pasaulio: kūrėjai, platintojai, pasaulinių televizijų, kino fondų atstovai, taip pat kino festivalių ir forumų rengėjai.

A. Stonytės filmo „Medžioklė“ projektas šiuo metu intensyviais vystomas. Filmo projektą Barselonoje autorė pristatė su filmo prodiuseriu A. Mateliu, bendradarbiaujant su Lietuvos kino centru.

Festivalyje taip pat rodytas režisieriaus Mindaugo Survilos filmas „Sengirė“.