Kultūra

2015.06.25 23:20

Vilniuje prasideda tarptautinė meno mugė „ArtVilnius'15“

BNS2015.06.25 23:20

Keturias dienas parodų ir kongresų centre „Litexpo“ rinksis meno gerbėjai, kolekcininkai ir profesionalai. Ketvirtadienį čia savo stendus atidarys 55 šiuolaikinio meno galerijos iš 15 pasaulio šalių.

Keturias dienas parodų ir kongresų centre „Litexpo“ rinksis meno gerbėjai, kolekcininkai ir profesionalai. Ketvirtadienį čia savo stendus atidarys 55 šiuolaikinio meno galerijos iš 15 pasaulio šalių.

Šalies svečio teisėmis parodoje dalyvauja Ukraina. Mugėje savo šiuolaikinių menininkų darbus eksponuos stipriausios meno galerijos iš Kijevo „Tsekh“, „Karas“, „Ya gallery“, „Bottega“, „Art‘14“, RA bei Dnepropetrovske esanti „Artsvit“, pranešė organizatoriai.

Mugėje, be kita ko, bus pristatytas meno kūrinio kontekstinės auros matavimo prietaisas „Menotroninis kūrinio auros kontekstualizatorius (MKAK)“. Šis aparatas, nepriklausomai nuo kūrinio formos, turinio, laikmečio ir gabaritų, nustato kontekstinę jo aurą, apdorodamas daugybę įvairių faktorių.

Ypač daug dėmesio mugėje „ArtVilnius'15“ sulauks video menas. Vieno seniausių Europoje šiuolaikinio video meno festivalio VIDEONALE kuratorės Tasja Langenbach ir Jennifer Gassmann iš Vokietijos specialiai mugei atrinko geriausius festivalio video darbus, kuriuos sieja bendra tema – „Laukinis šauksmas”. Niujorke gyvenantis menininkas bei muzikantas Vladimiras Tarasovas „ArtVilnius'15“ lankytojus kvies pažiūrėti svaiginančią vaizdo ir garso instaliaciją „Šešiasdešimtieji“, kuri Lietuvoje rodoma pirmą kartą.

Tradicinė didelių gabaritų skulptūrų bei instaliacijų paroda „Takas“ šiais metais tapo tarptautine. Savo kūrinius joje pristatys menininkai iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos bei Ukrainos.

Ketvirtadienį taip pat bus paskelbti geriausių mugės galerijų ir menininkų rinkimų rezultatai. Bus apdovanotos geriausios Lietuvos ir užsienio galerijos, geriausias „ArtVilnius'15“ menininkas, geriausia skulptūra/instaliacija, jaunasis menininkas ir žiūrovų išrinkta geriausia galerija bei menininkas.

„ArtVilnius'15“ šiemet vyks šeštą kartą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.