Kultūra

2019.05.24 18:00

Kaune vainikuotas 2019-ųjų „Poezijos pavasario“ festivalio laureatas

LRT.lt2019.05.24 18:00

Ką tik Maironio lietuvių literatūros muziejaus sodelyje Kaune vainikuotas „Poezijos pavasario“ (PP) ir Maironio premijos laureatas poetas Marius Burokas.

55-asis „Poezijos pavasario“ laureatas M. Burokas yra išleidęs keturias poezijos knygas: „Ideogramos“ (1999), „Būsenos“ (2005), „Išmokau nebūti“ (2011), „Švaraus buvimo“ (2018). Už pastarąją jam ir teikiama Kauno merijos įsteigta Maironio premija.

Į lietuvių kalbą M. Burokas yra vertęs Charleso Bukowskio, Hunterio S. Thompsono, Samuelio Becketto, Howardo Phillipso Lovecrafto, Alleno Ginsbergo ir kitų JAV, Kanados, Australijos rašytojų poezijos. 2018 metais Jungtinėje Karalystėje pasirodė poeto eilėraščių rinktinė anglų kalba „Now I Understand“. Maironio premija įsteigta 2013-aisiais, ją sudaro 3 tūkst. eurų.

Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkė Birutė Jonuškaitė, pasitelkusi geriausios 2018-ųjų poezijos knygos pavadinimą „Švaraus buvimo“, palinkėjo Mariui visada išlikti švaraus buvimo lauke – tiek kūryboje, tiek ir šeimoje. 

Naująjį laureatą pasveikino praėjusių metų PP lyderis poetas Almis Grybauskas. 

Vainikuotas ąžuolo vainiku M. Burokas pirmiausia padėkojo savo žmonai poetei Jurgai Jasponytei ir dviem dukrelėms, be kurių nebūtų pačių gražiausių naujojo rinkinio kūrinių. Tada ėmėsi skaityti eilėraščių, nes poetui labiausiai tinka tai daryti.

Geru jo pavyzdžiu netrukus pasekė kiti poezijos amato meistrai lietuviai ir svečiai iš užsienio. 

Dėjosi ir kitokių įdomių dalykų, tarkime, į buvusios Maironio muziejaus vadovės Aldonos Ruseckaitės rankas kaip padėka gulė Gvido Latako dailės kūrinys, o pas renginio vedėją poetę Eriką Drungytę nusileido Maironio sodo varna. 

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.