Naujienų srautas

Kultūra2019.05.23 23:40

Lėlininko Vitalijaus Mazūro jubiliejui paminėti skirtoje parodoje – žymiausių spektaklių atspindžiai

Lėlininko ir režisieriaus Vitalijaus Mazūro 85 gimtadieniui paminėti surengta paroda, kurioje atsispindi sukurti spektakliai pagal Marcelijaus Martinaičio draminę trilogiją ir gražiausias lietuvių liaudies pasakas – „Sigutė“, „Našlaitė Elenytė ir Joniukas avinukas“ ir „Eglė žalčių karalienė“.

Scena iš garsaus lėlininko Vitalijaus Mazūro spektaklio „Žemės dukra“, sukurto 1981-aisiais, įkvėpė parodos, skirtos V. Mazūro 85-mečiui, koncepciją, sako parodos dailininkė Irma Balakauskaitė. Ji sako, kad nebyli Eglės ir Žilvino meilės scena  tarsi atspindi visą V. Mazūro teatro esmę, stebuklingą gebėjimą scenoje atgaivinti lėlę.

„Nebyli scena, kurią sukūrė tik V. Mazūras, Eglės ir Žilvino meilės scena, kuri įkvėpė parodos koncepciją. Ten yra epizodas, kur Eglė tarsi indą tarp kojų laiko ir staiga iš jo iškyla naujas žmogus, pagalvojau, kad čia ir yra esmė, epizodinis personažas, praktiškai rekvizitas, jis taip įstrigo, kad nusprendžiau, kad apink jį dėliosis kompozicija, nes žmogus ateina iš vandens, nežinodamas, kokia jo laukia ateitis“, – sako parodos dailininkė. 

Parodos kuratorius Rimas Driežis teigia, kad šiai ekspozicijai pasirinkti trys V. Mazūro spektakliai, sukurti 8-ajame dešimtmetyje Lėlės teatre pagal M. Martinaičio draminę trilogiją pagal gražiausias lietuvių liaudies pasakas. Tai spektakliai „Pelenų antelė“, „Avinėlio teismas“ ir „Žemės dukra“.

Parodą teatro muzikso ir kino mzuiejuje apžiūrėti galima iki rugsėjo vidurio.

Parodos akimirkos – Margaritos Alper reportaže nuo 34.14 min.

Panorama. Seimo socialdemokratai ragina Vytautą Baką trauktis iš Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovų

 

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi