Kultūra

2019.05.23 17:56

Lietuvos paviljonui Venecijoje suaukota daugiau nei 40 tūkst. dolerių

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.05.23 17:56

Lietuvos paviljono Venecijos meno bienalėje organizatoriai suskaičiavo, kiek žmonių ir šalių aukojo projektui per sutelktinio finansavimo platformas.

48 šalių žmonės aukojo nacionaliniam Lietuvos paviljonui operai-performansui „Saulė ir jūra“ Venecijos meno bienalėje. Iki dabar per sutelktinę finansavimo platformą yra suaukota 40 tūkst. dolerių. Daugiausia 22 109 dolerius paaukojo Lietuvos gyventojai, iš viso aukojo 963 žmonės.

Antroje vietoje Jungtinės Amerikos Valstijos, iš jų sulaukta 5745 dolerių, čia aukojo 51 žmogus. Trečioje vietoje su 3835 dolerių suma kitos 38 šalys, tarp jų Liuksemburgas, Indonezija, Taivanas, Australija, Kanada.

Toliau rikiuojasi Vokietija, Italija, Jungtinė Karalystė, Prancūzija, Švedija, Nyderlandai, Belgija, Norvegija.  

Taip pat suskaičiuota, kaip žmones pasiekdavo informacija apie galimybę aukoti, daugiausia – beveik 1000 žmonių – tai padarė per feisbuko pasidalijimus, kiek daugiau nei 100 žmonių aukojo iš LRT.lt puslapio. Taip pat per specialiai paviljonui sukurtą interneto puslapį.

Sutelktinio finansavimo kampaniją „Saulė ir jūra“ tęsia toliau, kad kūrinį Venecijoje galėtų pamatyti kuo daugiau bienalės lankytojų.

Žinios. Jungtinės Karalystės vyriausybė atidėjo balsavimą dėl išstotjimo susitarimo

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.