Kultūra

2019.05.23 13:18

Religinis menas žengia į „ArtVilnių“: šiuolaikiniams kūrėjams tai dilema

LRT.lt2019.05.23 13:18

Gegužės 30 dieną duris atverianti jubiliejinė, dešimtoji, šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius“ sukaktį pasitiks ne viena. Mugės partneris meno fondas „Lewben Art Foundation“ pristatys išskirtinę ekspoziciją „In Art We Trust“.

Ekspozicijoje – krikščioniškosios ikonografijos kūriniai iš „Lewben Art Foundation“ kolekcijos nuo XVIII a. iki šiuolaikinių pasaulinio garso menininkų darbų, rašoma pranešime spaudai.

Ekspoziciją šiemet parengė 5 kuratoriai: Ugnė Bužinskaitė, Francesca Ferrarini, Vilius Kavaliauskas, Virginijus Kinčinaitis ir Sigita Maslauskaitė.

Kolekcininkas V. Kavaliauskas pirmą kartą atsidūrė kuratorių gretose. „Tai ne vienus metus kolekcijoje plėtota ir kaupta kryptis, todėl man ji itin asmeniška. Ilgai laukėme ypatingos progos ją parodyti visuomenei, tad dešimties metų sukaktis tam puikiai tinkama“, – apie ekspoziciją kalba V. Kavaliauskas.

Su muge „ArtVilnius“ bendradarbiaujama jau šešti metai. „Šį kartą tarp tokių pasaulinio garso menininkų kaip Andresas Serrano ar Jake'as ir Dinosas Chapmanai pristatysime ir iki šiol niekur nerodytus lietuvių šiuolaikinių menininkų darbus: Adomo Danusevičiaus paveikslą, tiesiai iš dirbtuvių į ekspoziciją atvykstantį Patricijos Jurkšaitytės darbą ar Andriaus Zakarausko įspūdingo dydžio drobę“, – teigia „Lewben Art Foundation“ direktorė Indrė Tubinienė.

Dialogą su šiuolaikiniais darbais kurs greta eksponuojamos XVIII–XIX a. tapybos drobės.

Įspūdį ir dialogą siekiama sustiprinti išskirtine ekspozicijos architektūra, kuria interpretuojamas tradicinis kryžminis bažnyčios planas.

Pasak vienos iš kuratorių S. Maslauskaitės, pastaruoju metu religinis menas išgyvena ėjimo į viešumą laiką: suaktyvėjo diskusijos, parodos, moksliniai tyrimai. Religinio meno svarbą garsiai liudija pastaruoju metu įvykę gaisrai, taip pat ir ši ekspozicija „ArtVilnius’19“ kontekste.

Ekspoziciją „In Art We Trust“ birželio 1-ąją lydės diskusija „Kūrybinė dilema: menas, krikščionybė, šiandiena“.

Diskusijoje dalyvaus Bažnytinio paveldo muziejaus direktorė S. Maslauskaitė, menotyrininkas V. Kinčinaitis, tapytojas A. Zakarauskas, „Lewben Art Foundation“ kuratorė U. Bužinskaitė, diskusiją moderuos menotyrininkė Laima Kreivytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.