Kultūra

2019.05.23 12:00

„Skamba skamba kankliai“ – 43 metus išlaiko autentišką dvasią ir aukštą kartelę

LRT KLASIKOS laida „Ryto allegro“2019.05.23 12:00

Festivalis „Skamba skamba kankliai“ vyksta nuo 1973 m., taigi šiemet – jau 47 kartą, LRT KLASIKOS laidoje „Ryto allegro“ sako Vilniaus etninės kultūros centro direktorė Sandra Daugirdienė. „Labai džiaugiamės galėdami vilniečiams ir miesto svečiams padovanoti tiek gražių renginių. Per ilgus metus prie organizacinio darbo prisidėjo daugybė žmonių, kurių kiekvienas įnešė dalį savo požiūrio. Visgi, festivalis visuomet sugebėjo išlaikyti autentišką dvasią“, – pasakoja S. Daugirdienė.

Pašnekovės teigimu, festivalis nėra uždaras naujovėms, vis atsiranda šiuolaikinio folkloro apraiškų, bet esminė šventės dvasia visuomet išlieka. Tikimasi, kad taip bus ir ateityje.

Anot S. Daugirdienės, festivalio „Skamba skamba kankliai“ organizatoriai išlaiko aukštą kartelę: „Mūsų renginiai atspinti būtent autentišką folklorą. Net rinkdamiesi užsieniečių ansamblius, labai atsakingai juos stebime ir kviečiame tik tuos, kurie rodo autentišką savo šalies tradiciją.“

Kultūrinių veiklų koordinatorė Eglė Česnakavičiūtė sako, kad stabiliausias dalykas „Skamba skamba kankliai“ metu – pakili nuotaika visame mieste.

„Manau, kad net žmonės, nieko bendro neturintys su folkloru, pajunta pakilią nuotaiką, pastebi renginius įvairiose miesto erdvėse. Visi kiemai ūžia, vyksta šokiai ir dainos. Pasirodo ir lietuvių, ir užsienio regionai“, – tvirtina mergina.

E. Česnakavičiūtės teigimu, prie festivalio prisideda ne tik Etninės kultūros centro nariai, bet ir daugiau entuziastų: „Visi labai intensyviai ruošiasi, festivalį net vadina metiniais folkloro atlaidais – tai šešių dienų šventė, kurioje pilna veiklos. Tai tarsi tradicijų maratonas.“

Festivalis „Skamba skamba kankliai“ vyksta gegužės 21–26 d.

Šiais metais festivalyje pasirodo ansambliai iš Australijos, Rusijos, Baltarusijos, Lenkijos, Sakartvelo, Graikijos, Italijos, Ukrainos, Estijos.

Reportažas apie festivalį – laidos įraše nuo 13 min. 

„Labas rytas, Lietuva“ II dalis. „Ančiukų lenktynės“ – pramoga, virstanti labdaringa veikla