Kultūra

2015.06.23 12:27

Savo namuose rasta negyva italų kino ikona Laura Antonelli

BNS2015.06.23 12:27

Italijos kino ikona Laura Antonelli, garsėjusi savo erotiniais vaidmenimis ir meilės romanu su prancūzų aktoriumi Jeanu-Pauliu Belmondo, pirmadienį buvo rasta negyva savo namuose netoli Romos. Aktorei buvo 73-eji metai.

Italijos kino ikona Laura Antonelli, garsėjusi savo erotiniais vaidmenimis ir meilės romanu su prancūzų aktoriumi Jeanu-Pauliu Belmondo, pirmadienį buvo rasta negyva savo namuose netoli Romos. Aktorei buvo 73-eji metai.

L. Antonelli kūną kukliame jos bute Ladispolyje, esančiame į šiaurės vakarus nuo sostinės, aptiko aktorės namų tvarkytoja. Buvo nustatyta, kad kino žvaigždė mirė ištikus širdies smūgiui, praneša Italijos žiniasklaida.

„Reiškiu nuoširdžią užuojautą dėl Lauros Antonelli – išskirtinio grožio aktorės ir didžio Italijos kino talento – mirties“, – pareiškė Italijos kultūros ministras Dario Franceschini.

„Su didžiu liūdesiu sutikau žinią apie Lauros Antonelli mirtį. Laura man visų pirma buvo nuostabi draugė, kuri buvo išskirtinai žavi, – sakė J. P. Belmondo, prancūzų kino Naujosios bangos judėjimo legenda. – Ji taip pat buvo nuostabi partnerė, su kuria visiems buvo malonu dirbti filmavimo aikštelėje. Noriu išsaugoti šiuos nuostabius prisiminimus apie ją“.

Aktorė, kurios tikrasis vardas Laura Antonaz, gimė 1941 metų lapkričio 28-ąją  Pulos mieste Kroatijoje. Dar būdama vaikas ji persikėlė į Italiją, kur sėkmingai užsiėmė gimnastika, tačiau nusprendė siekti modelio karjeros Romoje.

L. Antonelli proveržiu kine tapo vaidmuo Mario Bava kultinėje 1966-ųjų komedijoje „Dr. Goldfoot and the Girl Bombs“ (itališkas juostos pavadinimas - „Le spie vengono dal semifreddo“).

Aktorė sparčiai išpopuliarėjo, o vaidmuo Salvatore Sampieri`o 1973-ųjų juostoje „Klasta“ (Malizia) po metų jai atnešė „Sidabrinio kaspino“ (Nastro d'Argento) apdovanojimą.

1975-aisiais L. Antonelli vienoje iš dramos „Dieviška būtybė“ (Divina creatura) scenų, kuri truko septynias minutes, filmavosi nuoga, o tuo laikotarpiu tai buvo negirdėtas dalykas.

Vėliau aktorei buvo pasiūlytas sudėtingas Džulijanos vaidmuo režisieriaus Luchino Visconti  juostoje „Nekaltas“ (L'innocente) bei Klaros vaidmuo Ettore Scola filme „Meilės aistra“ (Passione d'amore).

L.Antonelli gyvenime būta skaudžių nuopuolių – 1991 metais aktorė buvo areštuota, kai jos namuose Červeteryje, Italijoje, policija aptiko daugiau nei 30 gramų kokaino. Teismas kino žvaigždei dėl prekybos narkotikais skyrė pusketvirtų metų kalėjimo, tačiau po devynerių metų ji buvo išteisinta.

L. Antonelli karjerą kine baigė 1991-aisiais, kai jos paskutinis filmas „Klasta 2000“ (Malizia 2000) patyrė fiasko. Dar vieną skaudų smūgį ji patyrė, kai dėl alerginės reakcijos per kosmetinę operaciją buvo sudarkytas jos veidas.

Paskutiniais gyvenimo metais L. Antonelli kankino depresija ir vienatvė. Paguodos ji ieškojo religijoje ir gyveno kaip atsiskyrėlė savo bute Ladispolyje. Prieš kelerius metus ji padavė į teismą savo sūnų ir namų tvarkytoją dėl neteisėto lėšų pasisavinimo. 2010-aisiais jos bičiulis aktorius Lino Banfis kreipėsi į valstybę su prašymu padėti išspręsti L. Antonelli finansines bėdas, tačiau pagalbos nesulaukė.

Tuomet L. Antonelli visiškai pasitraukė iš viešo gyvenimo, paskelbusi trumpą pareiškimą: „Žemiškas gyvenimas man nebeįdomus“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.