Kultūra

2019.05.21 15:33

Meno mugės „ArtVilnius“ edukacinė programa vilios kalbančiais paveikslais

LRT.lt 2019.05.21 15:33

Gegužės 30–birželio 2 dieną „Litexpo“ vyksianti meno mugė „ArtVilnius“ tradiciškai organizuoja kūrybines dirbtuves „Tarp kūrėjų“. Populiarumo kasmet sulaukiančiose dirbtuvėse edukacines programas pristatys meno mokyklos, rašoma pranešime spaudai.

Mugės rengėjai siekia, kad „ArtVilnius“ lankytojai aplankytų ne tik galerijų stendus, bet ir patys pamėgintų kurti, išbandytų įvairias technikas ir priemones. Dirbtuvės aprėpia tapybos, grafikos, skulptūros, dizaino, animacijos ir kitas dailės sritis. Jose gali dalyvauti įvairaus amžiaus lankytojai – vaikai, paaugliai, suaugusieji.

„ArtVilnius“ edukacinėje programoje dalyvaus dirbtuvių senbuviai – Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokykla. Lankytojai bus kviečiami savaip interpretuoti žinomus meno kūrinius, konstruoti tūrines figūras, apmąstyti ir išreikšti savo požiūrį į žmogaus santykį su kitomis pasaulio gyvosiomis būtybėmis. Taip pat bus galima sužinoti tapybinės/meninės realybės kūrimo paveikslo plokštumoje pagrindinius principus ir jų taikymo būdus, susipažinti su įvairiomis raiškos priemonėmis.

Pirmą kartą „Tarp kūrėjų“ dirbtuvėse dalyvaujanti Utenos meno mokykla kvies dalintis savo refleksijomis apie paukščius. Lankytojai galės išgryninti ir sukurti originalų paukščio pavidalo eskizą, kurį vėliau bus galima perkelti ant kartono.

Dar vieni, nauji dirbtuvių dalyviai – Grigiškių meno mokykla, mugės lankytojus supažindins su spausdintinės grafikos technika. Bus galima pamėginti išsiraižyti savo monogramą, išmėginti komiksų meną.

Ilgametė edukacinės programos dalyvė Jūratės Stauskaitės Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokykla pristatys tiek tradicines grafikos technikas, tiek suteiks galimybę paeksperimentuoti kuriant „Kalbančius paveikslus“ – režisuojant netikėtą paveikslą iš atsitiktinai ištrauktų žodžių.

„Tarp kūrėjų“ edukacinėje erdvėje sutiksite ir Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galeriją. Ji šiemet kviečia susipažinti su iliustratore ir komiksų kūrėja Akvile Magicdust ir grafike Migle Pūžaite. Menininkės nustebins atvirlaiškių kūrimo dirbtuvėmis naudojant bulvių atspaudus, bus galima panagrinėti Henri Matisse'o kūrybą ir susikurti savo komiksų knygelę.

Ilgametė edukacinės programos rėmėja dailės reikmenų parduotuvė į savo dirbtuves kviečia tiek smalsius meno mugės lankytojus, tiek tuos, kurie įvairias menines priemones naudoja savo kasdienybėje. Dirbtuvių dalyviai galės išbandyti tokias technologijas, kaip „Winsor&Newton“ žymeklių technika, „Lefranco Bourgeois“ vandens pagrindo grafikos dažai ir kt.

Šiemet kvies susipažinti su vitražo kūrimo subtilybėmis, kaligrafija, bus galima kurti su japonų „MT Waši“ juostelėmis ar išbandyti spaudos ant tekstilės galimybes.

Visi minėti dalyvių pavadinimai slepia gausias žymių menininkų ir meno pedagogų pajėgas. Edukacinės veiklos su lankytojais imsis Dainius Galiauskas, Ilona Bartkienė, Dana Burbienė, Inga Dargužytė, Rimvydas Stankevičius, Linas Liandzbergis, Sigita Morkūnaitė, Nijolė Jodkienė, Daiva Černiauskienė, Loreta Zdanavičienė, Vita Opolskytė, Ina Šilina, Darius Jaruševičius, Rūta Kukevičienė, Vida Sevrukienė, Goda Lukaitė, Tadas Vosylius, Olegas Olšauskas ir kiti.

Meno mugės „ArtVilnius“ lankytojai visose edukacinės programos „Tarp kūrėjų“ dirbtuvėse galės dalyvauti nemokamai, įsigiję bilietą į mugę. Vaikams iki 7-erių įėjimas į mugę nemokamas. Reikalingomis medžiagomis bus pasirūpinta.