Kultūra

2019.05.20 16:28

Seksizmas ir homofobija nesutrukdė: Kanuose Alainui Delonui įteiktas garbus apdovanojimas

LRT.lt2019.05.20 16:28

Lgendinis prancūzų aktorius Alainas Delonas šių metų Kanų kino festivalio metu apdovanotas Garbės auksine palmės šakele (Palme d'Or). Tai įvyko nepaisant didelio kritikos pliūpsnio ir net peticijos, kuria raginta atsisakyti pagerbti aktorių, rašoma užsienio spaudoje.

Kur viso kiluso priešiškumo priežastys? Kritikai A. Delono atžvilgiu minėjo prancūzų kino žvaigdžės seksizmą ir rasizmą. 83 metų A. Delonas didelės tiesioginės kritikos susilaukė iš feministinių grupių.

Kaip rašo užsienio spauda, dėl lyčių įvairovės kino industrijoje kovojanti Melissa Silverstein teigė, kad A. Delono pagerbimas Kanų kino festivalio metu yra „baisių aktoriaus vertybių“ puoselėjimas ir palaikymas.

Dar visai nesenuose interviu pats A. Delonas save apibūdino kaip „mačo“ ir prisipažino, kad yra trenkęs kelioms moterims, su kuriomis buvo užmezgęs santykius. Be to, aktorius taip pat nevengė išsakyti savo prieštaravimų tos pačios lyties porų galimybėms įsivaikinti.

Feministinis Pranzūcijos kolektyvas pasmerkė Kanų kino festivalį už sprendimą įteikti garbės „Auksinę palmės šakelę“ A. Delonui. Šis kolektyvas savo „Twitter“ paskyroje klausė, ar #metoo judėjimas visuomenės nieko taip ir neišmokė?

Peticija, raginanti atšaukti apdovanojimą A. Delonui, baigėsi surinktais 25 tūkst. parašų, tačiau rezultato tai nedavė. Kaip teigiama užsienio spaudoje, Kanų kino festivalio atstovai savo pasirinkimą apgynė teigdami, kad „sunku vertinti ir teisti tai, kas įvyko ar buvo pasakyta daug anksčiau“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt