Kultūra

2015.06.22 15:15

Vilniuje bus eksponuojami M. Chagallo litografijos darbai

BNS2015.06.22 15:15

Šią savaitę Vilniuje, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, atidaroma žymaus dailininko Marco Chagallo spalvotos litografijos paroda.

Šią savaitę Vilniuje, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, atidaroma žymaus dailininko Marco Chagallo spalvotos litografijos paroda.

Parodoje, pavadintoje „Stebuklo laukimas“, bus demonstruojami per 40 menininko darbų. Jie į Vilnių atvežti iš privačių kolekcijų Prancūzijoje, BNS informavo muziejuje.

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje bus pristatomi trys ciklai: 13 litografijų ciklas „Keturios pasakos iš „Arabiškųjų naktų“ (1948), 16 litografijų ciklas „Dafnis ir Chlojė“ (1956–1961) ir dar 16 litografijų iš skirtingų dailininko kūrybos laikotarpių.

Paroda atidaroma birželio 25 dieną. Ji veiks iki liepos 31-osios.

Savo paveiksluose M. Chagallas naudojo aliejinius dažus, akvarelės ir guašo technikas, taip pat išbandė keramiką, kūrė mozaikas ir vitražus. Apie 1920-uosius jis pirmą kartą ėmėsi litografijos. Jo mokytoju tapo grafikas iš Berlyno Hermannas Struckas.

Anot kritikų, M. Chagallo sukurtos litografijos buvo itin „paveiksliškos“: čia puikiai atsiskleidė dailininko talentas valdyti spalvas, o nelygūs objektų kontūrai priminė veržlius, laisvus ir energingus teptuko potėpius.

M. Chagallas (1887 – 1985) – žymus rusų-žydų XX amžiaus modernizmo dailininkas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.