Kultūra

2019.05.17 15:14

Žiūrovų teismui Jonas Vaitkus pristatys dažniausiai pasaulyje statomą operą, apnuoginančią trupės pajėgumą

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.05.17 15:14

Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre laukiama premjeros – Wolfgango Amadeus Mozarto operos „Don Žuanas“. Tai – kone dažniausiai pasaulyje statoma opera, leidžianti geriausiai įvertinti trupės pajėgumą.

Prie spektaklio statymo Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre prisidėjo ir garsus austrų dirigentas, W. A. Mozarto muzikos ambasadoriumi vadinamas Josefas Wallnigas.

Anot paties J. Wallnigo, sąlygų Klaipėdoje tikrai negalima lyginti su sąlygomis Vokietijoje ar Vienoje: „Tačiau labai gerai ir labai svarbu, kad Klaipėdos teatras vis tiek ėmėsi šio veikalo – siekia išspausti iš solistų, orkestro viską, ką jie sugeba. Esu įsitikinęs, kad rezultatas ateityje, žingsnis po žingsnio, tik gerės.“

Mocarto opera „Don Žuanas“ jau trečią šimtmetį nesitraukia nuo garsiausių pasaulio teatrų scenų. Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre operai atlikti parengtos trys pagrindinių atlikėjų sudėtys. Don Žuano vaidmenį repetuoja Žygimantas Galinis, Mindaugas Rojus ir Steponas Zonys.

Operos režisierius Jonas Vaitkus sako, kad „Don Žuanas“ padės atsiskleisti jauniems atlikėjams: „Be viso to, su mumis dirba žmogus, kuris neleidžia labai nuklysti nuo W. A. Mozarto, tai labai svarbu. Šį kartą patyriau tą patį, kaip ir tada, kai dirbau su amžiną atiltį Sondeckiu. Tą kartą irgi labai kruopšiai elgtasi su „Don Žuano“ medžiaga.“

„Don Žuano“ premjera Klaipėdos Žvejų kultūros rūmuose – šįvakar ir rytoj. Gegužės 22 dieną spektaklis bus rodomas Vilniuje ir bus skirtas operos režisieriaus Jono Vaitkaus 75 metų jubiliejui paminėti.

 

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.